Регіонал Григорій Смитюх зареєстрував проект закону про легалізацію прибутків юридичних і фізичних осіб (№ 3590).
Проектом пропонується юрособам, створеним громадянами України або з їх участю, а також фізособам - громадянам України легалізувати наступні об'єкти: прибутки (гроші в національній і іноземній валюті в готівковій і безготівковій формі, цінні папери, долі (паї) в майні юрособ, земельні ділянки і інші природні ресурси, об'єкти інтелектуальної власності, інше рухоме і нерухоме майно, майнові права), отримані суб'єктом їх легалізації у будь-який час до уявлення декларації про прибутках, які легалізувалися, у тому числі об'єкти, які знаходяться за межами митної межі України, з яких не були сплачені встановлені законодавством України податки, збори (обов'язкові платежі) до бюджетів і державних цільових фондів, або якщо при придбанні таких прибутків іншим чином не дотримані вимоги законодавства, за винятком випадків, визначених цим законом.
Дія закону не поширюється на прибутки отримані в результаті дій, які законодавством визначаються як тяжкі злочини проти основ національної безпеки України, життя, здоров'я і свободи особи, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також досконалі у сфері обороту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Суб'єкт легалізації подає в Мінюст декларацію про прибутки, які легалізувалися. У декларації вказуються: загальні відомості про суб'єкта легалізації, достатні для його ідентифікації (найменування юрособи, відомості про його реєстрацію, ПІБ, ці паспорти, ідентифікаційний номер фізособи); перелік об'єктів легалізації, їх місцезнаходження і вартість. Зведення про перелік об'єктів легалізації, їх місцезнаходженні і вартості подаються за даними суб'єкта легалізації і не підлягають перевірці податковими або іншими контролюючими держорганами.
Міністерство юстиції України впродовж 10 робочих днів після прийняття декларації і документів до неї, оформляє і видає державне свідоцтво про легалізацію прибутків. Таке свідоцтво не є документом про право власності на відповідні об'єкти, а за його видачу стягується плата у розмірі одного відсотка від вартості усіх прибутківякі легалізувалися в день подачі відповідної декларації.
Суб'єктові легалізації, що подав відповідну декларацію, держава гарантує, що впродовж періоду здійснення легалізації і надалі проти нього не збуджуватиметься кримінальна справа, не буде почато провадження у справі про админправонарушении на підставі порушення податкового або іншого законодавства у зв'язку з отриманням задекларованих прибутків, які легалізувалися.
Відзначається, що суб'єкт легалізації може без яких-небудь обмежень користуватися своїм непорушним правом володіти, користуватися і розпоряджатися легалізованими об'єктами власності, включаючи право на розміщення в іноземних банках визначених в державному свідоцтві засобів без отримання для цього дозволу Нацбанку.
Інформація, що міститься в декларації про прибутки, які легалізувалися, і свідоцтві про легалізацію прибутків, може бути надана Мінюстом правоохоронним органам по їх мотивованому зверненню у разі порушення кримінальної справи проти особи, що легалізувала прибутки, якщо згода на надання такої інформації надана колегіально прийнятим рішенням Верховного Суду України. Така кримінальна справа може бути порушена тільки на підставах, не пов'язаних з отриманням прибутків, які були легалізовані з дотриманням вимог Закону про легалізацію.
Свідоцтво про легалізацію прибутків анулюється Мінюстом лише у разі набирання законної сили вироку суду про притягнення суб'єкта легалізації до карної відповідальності за злочин, у разі здійснення якого не допускається проведення легалізації прибутків відповідно до справжнього Закону, а також якщо судом встановлено, що відповідною особою подано помилкові відомості про перелік об'єктів легалізації і їх місцезнаходження.
Період легалізації починається через місяць після набуття чинності Закону про легалізацію. Декларація про прибутки, які легалізувалися, може бути подана впродовж року з дня початку періоду легалізації, передбаченого справжнім Законом. Легалізація проводиться в Україні одноразово впродовж визначеного Законом періоду, який не може бути продовжений .
Передбачається також внести зміни в УК (ст. 232-3) і встановити, що розголошування посадовими і службовими особами органів держвлади інформації відносно осіб, які легалізували прибутки, і іншої інформації, що міститься в деклараціях про прибутки, які легалізувалися, і державне свідоцтво про легалізацію прибутків, а також за використання такої інформації у свою користь або на користь третіх осіб, карається обмеженням свободи на строк до 5 років або позбавленням волі на той же термін, з позбавленням права обійняти певний посада або займається певний діяльність на строк до 3 рік.