Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нардеп визначив правила заочного карного виробництва

12 листопада 2013, 09:31
134
2
Автор:
Реклама

Законопроектом № 3587 народний депутат Лев Миримский пропонує внести зміни про КПК відносно заочного карного виробництва (Кодекс може поповнитися новою главою 41-1).

Передбачається, що заочне карне виробництво здійснюється у разі, якщо підозрюваний, обвинувачений в скоєнні карного злочину, ухиляється від прибуття на виклик в орган попереднього розслідування або судпри цьому здійснення карного виробництва визнане за можливе в його відсутність. Підозрюваний, обвинувачений вважається таким, що ухиляється від прибуття на виклик, якщо він, будучи належним чином повідомленим про час і місце здійснення процесуальних дій або проведення судового засідання, повторно не прибув у орган попереднього розслідування або суду за відсутності поважних причин неприбуття на виклик або не повідомив про такі причини або якщо повідомлені ним причини нез'явлення визнані нешанобливими.

Рішення про здійснення заочного карного виробництва приймається слідчим за узгодженням з прокурором або прокурором в ході досудового розслідування, або судом в ході судочинства.

У заочному карному виробництві участь захисника є обов'язковою.

Підозрюваний або звинувачуваний має право направити слідчому, прокуророві, слідчому судді або суду, або передати захисникові письмові пояснення, підпис на яких підтверджений нотаріусом, а у разі, якщо підозрюваний або звинувачуваний проживає або знаходиться за кордоном - дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном. Такі пояснення представлені суду підлягають оголошенню в ході судочинства.

Вирок або постанова про закриття карного виробництва, прийняті за результатами заочного карного виробництва, повинні відповідати загальним вимогам до відповідних судових рішень і містити відомості про термін і порядок подачі заяви про їх відміну.

Обвинувачений має право впродовж одного місяця з дня отримання копії судового рішення, прийнятого за результатами заочного карного виробництва, подать заява про його відміну до судущо прийняв відповідне судове рішення.

За результатами розгляду заяви про відміну судового рішення прийнятого за результатами заочного карного виробництва, суд виносить визначення, яким :

1) залишає заяву без задоволення;

2) відміняє судове рішення, прийняте за результатами заочного карного виробництва, і призначає судовий розгляд в загальному порядку.

Судове рішення, прийняте за результатами заочного карного виробництва, підлягає відміні, якщо судом буде встановлено, що обвинувачений не являвся на судовий виклик і не повідомив про причини нез'явлення з поважних причин. У разі залишення заяви про відміну судового рішення без задоволення, судове рішення, прийняте за результатами заочного карного виробництва, може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини