Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє Інструкція про порядок проведення перевірок службової діяльності органів МВС

8 листопада 2013, 17:34
476
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 8 листопада, набув чинності наказ МВС від 21.08.2013 р. № 808яким затверджена Інструкція про порядок організації і проведення комплексних інспекцій, цільових і контрольних перевірок службової діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ України.

Об'єктами перевірок є структурні підрозділи апарату МВС України, головні управління, управління МВС України в АРК, областях, містах Києві і Севастополі, на транспорті, районні, районні в містах, міські управління (відділи), лінійні управління (відділи), учбові заклади і науково-дослідні установи системи МВС України.

Організація і проведення комплексних інспекцій і контрольних перевірок в апараті МВС України покладаються на Головний штаб МВС України, в ГУМВС, УМВС - на їх штаби. Організація і проведення цільових перевірок покладаються на структурні підрозділи апарату МВС України, ГУМВС, УМВС в межах їх компетенції відповідно до мети і завдань перевірки.

Комісії формуються з числа працівників структурних підрозділів апарату МВС України, ГУМВС, УМВС, закладів і установ. За рішенням Міністра внутрішніх справ України або його першого заступника до участі в проведенні перевірок притягуються (за згодою) фахівці з інших міністерств і центральних органів виконавчої влади.

Посадовці, включені до складу комісії, на період перевірки (у тому числі на період підготовки) звільняються від виконання основних посадових обов'язків по місцю служби.

Комплексна інспекція структурних підрозділів апарату МВС України, ГУМВС, УМВС, закладів і установ здійснюється один раз на 5 років. Контрольна перевірка проводиться не раніше ніж через 1 рік після проведення останньої комплексної інспекції. У разі призначення нового керівника органу (підрозділи) внутрішніх справ, підмета перевірці, термін планової комплексної інспекції переноситься, але не більше ніж на 1 рік.

Перевірка здійснюється в терміни, визначені наказом на її проведення.

За результатами проведення комплексної інспекції безпосередньо у перевіреному органі (підрозділі) внутрішніх справ складається акт в двох екземплярах з дотриманням встановленого порядку діловодства і режиму секретності. У акті коротко дається загальна оцінка діяльності перевіреного органу (підрозділи) внутрішніх справ, вказуються виявлені недоліки. Оцінюється стан справ по усіх напрямах службової діяльності органу (підрозділи) внутрішніх справ (діяльність органів і підрозділів внутрішніх справ оцінюється "задовільно" чи "незадовільно").

Акт готується виключно на перевірених достовірних фактах і прикладах. При підготовці акту мають бути дотримана об'єктивність і вичерпаність виявлених порушень законодавства і недоліків в службовій діяльності органу (підрозділи) внутрішніх справ.

Акт підписується головою комісії. Керівник органу (підрозділи) внутрішніх справ, який перевірявся, знайомиться з актом під підпис. У разі незгоди з висновками комісії керівник перевіреного органу (підрозділу) внутрішніх справ має право викласти свої зауваження в рапорті на ім'я посадовця, що призначив перевірку. Рапорт додається до акту.

За результатами проведення контрольної перевірки голова комісії готує довідку за тими ж правилами, що і акт комплексної інспекції. За підсумками цільової перевірки складається довідка.

Завершальним етапом і основною формою відомчого контролю за усуненням недоліків, виявлених під час комплексної інспекції, а також оцінки проведеної роботи по підвищенню ефективності службової діяльності органу (підрозділи) внутрішніх справ, який перевірявся, являється контрольна перевірка.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини