Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

8 листопада 2013, 12:00
135
0
Автор:
Реклама

1. Діють зміни до Інструкції про порядок видачі ліцензій на інвестиції за кордон

5 листопада набуло чинності постанова Нацбанку № 379яким внесені зміни в Інструкцію про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон. Серед головних нововведень документу :

1. Нова дефініція поняття "інвестиція за кордон" і нова форма відповідної ліцензії.

2. Розширення переліку документів, які резидент зобов'язаний подати в Національний банк для отримання ліцензії на інвестиції за кордон.

3. Відміна обов'язку для інвесторів повідомляти НБУ про фактичне здійснення інвестиції, на які отримані ліцензії.

Також нещодавно НБУ роз'яснив вимоги про обов'язковий продаж валюти відповідно до міжнародних договорів.

2. До кінця року бізнесу слід застосовувати положення радянської угоди з Кіпром

Миндоходов в листі № 21761/7/99-99-12-01-03-17 нагадалощо положення Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування і попередження податкових ухилень, а також Протокол до неї ратифіковані Законом № 412 - VIIщо набуло чинності 07.08.2013 р. При цьому згідно ст. 26 Конвенцій її положення застосовуватимуться в двосторонніх українсько-кіпрських стосунках лише з 01.01.2014 р. Таким чином, донині діючими залишаються положення Угоди колишнього СРСР.

3. У домені .УКР вже можна реєструвати торгові марки

4 листопада почався новий етап пріоритетної реєстрації в домені .УКР, який торкається, передусім, власників торгових марок.

Реєстрація торгових марок - третій з п'яти етапів пріоритетної реєстрації в домені .УКР, який продовжиться місяць.

Пріоритетна реєстрація є бар'єром для мережевого рейдерства (киберсквоттинг), яке передбачає реєстрацію доменних імен, співзвучних з назвами відомих компаній або організацій з метою наступного їх перепродажу для отримання надприбутку.

Окрім торгових марок, в процесі третього етапу пріоритетної реєстрації можна подати заявку на реєстрацію домена, створеного на основі назв географічних об'єктів України, міжнародних назв фармацевтичних субстанцій і позначень походження товару.

4. Миндоходов нагадало про критерії для ІТ- пільги

Міністерство прибутків і зборів в листі № 10464/6/99-99-19-03-02-15 нагадалощо пп. 1.4 п. 15 подр. 10 разд. XX Податкового кодексу встановлені критерії визначення суб'єктів ИПП, які можуть скористатися особливостями оподаткування прибутку підприємств.

Так, відповідно до п. 2.1 Порядку ведення реєстру для отримання свідоцтва суб'єкт ИПП подає в орган державної податкової служби по своєму місцезнаходженню реєстраційну заяву з відміткою "Реєстрація". Таким чином, подана заява і відповідність вищезгаданим критеріям в кожному з чотирьох звітних (податкових) кварталів є основою для включення в Реєстр суб'єктів ИПП, що застосовують особливості оподаткування.

Отже, для перебування в Реєстрі суб'єктів ИПП як суб'єктів, що застосовують особливості оподаткування, потрібне дотримання критеріїв, визначених в пп. 1.4 п. 15 подразд. 10 разд. XX НК, у кінці кожного з чотирьох звітних (податкових) кварталів.

Окрім цього, фізособа-підприємець, інтернет-зв'язки, що роблять послуги, можливо платником єдиного податку.

5. Держпідприємництва розповіло про презумпцію правомірності в податковому законодавстві

Держпідприємництва в листі № 8322 повідомилощо принцип презумпції правомірності закріплений в пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу. Так, у випадку якщо норма закону або іншого нормативно-правового акту, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів або різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинну) трактування прав і обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Зважаючи на відсутність нормативно-правового акту, який би містив визначення терміну "презумпція правомірності", при розгляді презумпції правомірності в контексті податкового законодавства і практики його застосування, можна зробити висновок, що у разі відсутності норми податкового законодавства або у разі колізії між ними, яка надає право неоднозначного тлумачення положень податкового законодавства, рішення податкового органу або суду має бути прийняте на користь платника податків.

6. Електронний ключ від Миндоходов діятиме 2 року

За інформацією Миндоходов, з 1 листопада 2013 року для клієнтів акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Миндоходов формуються на 2 року.

Як відмічають фахівці Міністерства, така новація не лише заощадить час платникам податків на придбання ключів, але і сприятиме широкому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Відмітимо також, що Миндоходов нагадалоякі послуги надають центри обслуговування платників.

При цьому в Києві тепер можна записатися на прийом у відділи держреєстрації прав на нерухомість через інтернет.

7. Митниці РФ для забезпечення транзиту застосовують заходи Митного кодексу ТС

З метою інформування перевізників Миндоходов в листі № 22705/7/99-99-24-01-08-17 попереджаєщо в митних органах Російської Федерації по відношенню до товарів, що ввозяться на митну територію Митного союзу з використанням книг МДП, з 28 жовтня 2013 року в обов'язковому порядку для забезпечення митного транзиту застосовується один із заходів, вказаних в п. 1 ст. 217 Митного кодексу Митного союзуа саме:

- забезпечення сплати митних зборів, податків по відношенню до іноземних товарів (грошова застава, гарантія банку, поручительство або запорука майна);

- митний супровід;

- встановлення маршруту перевезення товарів.

8. Госземагентство пояснило, в яких випадках може бути відмовлено у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою

Госземагентство в листі № 22-28-0.17-17842/2-13 відповіло на питання про те, на якій основі може бути відмовлено у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню держділянки.

Зокрема, в документі повідомляється, що згідно з положеннями чинного земельного законодавства основою для відмови у наданні такого дозволу може бути тільки невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законівприйнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання і охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою по впорядкуванню території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Тобто наявність рішень (розпорядження) про надання дозволу на розробку документації по землеустрою відносно відведення земельних ділянок із земель державної або комунальної власності не є основою для відмови іншій особі у наданні дозволу на розробку документації по землеустрою органом виконавчої влади або місцевого самоврядування.

9. Миндоходов рекомендує використовувати тимчасову форму податкової декларації по эконалогу на утилізацію транспортних засобів

У листі № 22416/7/99-99-15-04-01-17 Миндоходов рекомендує особам, що здійснюють виробництво транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, - платникам податку утилізації, подавати податкову декларацію по формі, що додається в листі, до набуття чинності нової форми податкової декларації екологічного податкуяка застосовуватиметься для складання звітності по податковому періоду, що настає за податковим періодом, в якому станеться її обнародування (п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу).

Нині, за інформацією Міністерства, розробляється нова форма податкової декларації екологічного податку.

При цьому планується збільшення штрафів за порушення правил проїзду вантажівок.

10. Акціонерам дозволять подавати позови до суду про відшкодування суспільству збитків, заподіяних посадовцями

Комітет ВР з питань промислової і інвестиційної політики рекомендує парламенту прийняти в другому читанні і в цілому урядовий законопроект № 2013а відносно захисту прав інвесторів.

Законопроектом пропонується ввести механізм подачі позову учасником (акціонером) хозобщества в інтересах хозобщества до господарського суду у разі нанесення посадовцем суспільства своїми діями (бездіяльністю) збитків такому суспільству. Учасникам (акціонерам) господарського суспільства, що володіють в сукупності 5 % статутного капіталунададуть право звернутися в госпсуд у справах про відшкодування хозобществу збитків, заподіяних посадовцем цього суспільства.

Крім того, планується ввести вимогу відносно розгляду таких справ по місцезнаходженню господарського суспільства; покласти на посадовців акціонерного товариства повну матеріальну відповідальність за збитки, заподіяні суспільству при виконанні ними своїх обов'язків і т. д.

Члени Комітету вважають, що прийняття проекту сприятиме підвищенню рівня захисту прав і законних інтересів інвесторів.

Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте в нашому попередньому матеріалі.

Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН і на сайті ЮРЛИГИ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини