Міністерство прибутків і зборів в листі від 04.09.2013 р. № 10464/6/99-99-19-03-02-15 розповіло відносно критеріїв суб'єктів індустрії програмної продукції (далі - суб'єкт ИПП) при застосуванні особливостей оподаткування.
Зокрема, в документі відмічене наступне:
1. Підпунктом 1.4 п. 15 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу встановлені критерії визначення суб'єктів ИПП, які можуть скористатися особливостями оподаткування прибутку підприємств.
Відповідно до п. 2.1 Порядку ведення реєстру для отримання свідоцтва суб'єкт ИПП подає в орган державної податкової служби по своєму місцезнаходженню реєстраційну заяву з відміткою "Реєстрація".
Реєстраційна заява подається керівником або представником суб'єкта ИПП (з документальним підтвердженням особи і повноважень) у відповідний орган державної податкової служби не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку звітного (податкового) кварталу, з якого такий суб'єкт передбачає отримати право на використання особливостей оподаткування. У реєстраційній заяві вказуються підстави для реєстрації суб'єкта як суб'єкта ИПП. Дані реєстраційної заяви мають бути достовірними і відповідати даним ЕГР.
Таким чином, подана заява і відповідність вищезгаданим критеріям в кожному з чотирьох звітних (податкових) кварталів є основою для включення в Реєстр суб'єктів ИПП, що застосовують особливості оподаткування.
2. Одним з критеріїв згідно абз. 2 пп. 1.4 п. 15 подразд. 10 разд. XX НК являється дотримання суб'єктом господарювання впродовж попередніх чотирьох послідовних звітних (податкових) кварталів суми первинної вартості основних засобів і нематеріальних активів суб'єкта, яка повинна перевищувати 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Отже, для перебування в Реєстрі суб'єктів ИПП як суб'єктів, що застосовують особливості оподаткування, потрібне дотримання критеріїв, визначених в пп. 1.4 п. 15 подразд. 10 разд. XX НК у кінці кожного з чотирьох звітних (податкових) кварталів.
3. У розрахунку критерію відносно вартості основних засобів і нематеріальних активів беруть участь суми первісної вартості основних засобів і нематеріальних активів.
Відповідно, у розрахунку цього критерію беруть участь суми первинної вартості основних засобів і нематеріальних активів, використовувані в господарській діяльності платника податків.
4. Терміни, впродовж яких суб'єкт господарювання зобов'язаний відповідати критеріям, визначені пп. 1.4 п. 15 подраздела10 разд. XX НК і представляють чотири послідовні звітні (податкових) квартали.
Отже, визначення питомої ваги прибутків суб'єкта від здійснення видів економічної діяльності, визначених в пп. 1.5 п. 15 подразд. 10 разд. XX НК, здійснюється в кожному з чотирьох звітних (податкових) кварталів, передуючих звітному (податковому) кварталу, з якого такий суб'єкт передбачає отримати право на використання особливостей оподаткування.