Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комітет Кивалова забракував проект про карну відповідальність для кнопкодавів

4 листопада 2013, 15:58
122
1
Автор:
Реклама

Комітет з питань верховенства права і правосуддя не підтримує законопроект № 2012 про про внесення змін до УК і КПК відносно встановлення карної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад.

Передбачається, що голосування за допомогою електронної системи народним депутатом на пленарному засіданні ВР за свого колегу-депутата загрожує позбавленням волі на термін від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 3 до 5 років.

Депутатам АРК і місцевих рад "світить" м'якше покарання - позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 3 до 5 років.

При цьому, обов'язок здійснення досудового розслідування таких злочинів пропонується покласти на слідчі органи державного бюро розслідувань (ч. 4 ст. 216 КПК - в редакції проекту). Крім того, встановлюється, що не може бути обраний депутатом, сільським, селищним, міським головою громадянин України, відносно якого прийнятий звинувачувальний вирок, що набрав законної сили і яким було визнано такого громадянина винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 351-1 і 351-2 УК (тобто за порушення порядку голосування).

При обговоренні народні депутати висловили до проекту зауваження і звернули увагу на те, що Головне науково - експертне управління Апарату ВР вважає, що законопроект за результатами розгляду в першому читанні доцільно відхилити.

Зокрема, члени Комітету погодилися із зауваженням, вказаним у виводах Головного науково, - експертного управління відносно того, що пропоновані законопроектом діяння за своїми основними ознаками являється нічим іншим, як перевищенням влади або службових повноваженьвідповідальність за яке (за наявності необхідних ознак) вже передбачено діючим ст. 365 УК. Тому, вважають народні депутати, є недоцільними запропоновані зміни в ст. 216 КПК.

На думку парламентарів, пропозиція законопроекту про доповнення ст. 9 Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських глав" частиною 3 також недоцільно, оскільки діюча ч. 2 ст. 9 вказаного закону вже містить положення, згідно з якими місцевим депутатом або відповідним главою не може бути обраний громадянин України, що має судимість за скоєння умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Крім того, відзначалося на засіданні, пропозиція законопроекту про збільшення термінів карного покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (з трьох до п'яти років, якщо воно застосовується як додаткове покарання - ч. 1 ст. 55 УК в редакції проекту) не має під собою належного обгрунтування. Такі зміни в загальній частині УК повинні прийматися на основі результатів фундаментальних досліджень кримінологій і статистичних ефективності призначення і реалізації цього виду карного покарання в існуючих розмірах. Проте, супровідні документи до проекту таких даних не містять.

За інформацією ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини