Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Миндоходов впроваджує детектор брехні при прийомі на роботу

29 жовтня 2013, 11:03
478
0
Автор:
Реклама

З метою поліпшення ефективності діяльності Міністерства і його територіальних органів, попередження і виявлення корупційних і інших правопорушень у сфері службової діяльності, дієвого супроводу оперативно-службової діяльності, а також поліпшення роботи з персоналом Миндоходов наказом від 02.08.2013 р. № 329 затвердив Інструкцію про використання поліграфів в діяльності Міністерства прибутків і зборів України і його територіальних органів.

Відповідно до положень Інструкції метою проведення опитування є отримання вірогідної і орієнтовної інформації, яку іншим шляхом отримати неможливодля її використання в діяльності відносно попередження і виявлення корупційних і інших протиправних дій з боку працівників, гарантування їх безпеки і захисту від незаконних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків, зняття з них безпідставних звинувачень або підозр.

Правда, результати опитування не спричиняють за собою правових наслідківне можуть бути основою для ухвалення будь-яких адміністративно-управлінських рішень відносно особи, а використовуються виключно як відомості вірогідного або орієнтовного характеру для можливого формування у службових (посадових) осіб Міністерства прибутків і зборів України, його територіальних органів внутрішнього переконання для здійснення заходів у сфері службової діяльності.

Результати опитування не мають ніякої доказової сили, а лише орієнтують на отримання матеріальних і інших доказів в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Основою для необхідності застосування поліграфа є документально підтверджені сумніви в правдивості інформації, що надається особою відносно обставин, що є предметом розслідування або що перевіряються у встановленому законодавством порядку службовими (посадовими) особами Миндоходов, його територіальних органів, коли іншим шляхом отримати будь-які відомості відносно них неможливо.

Проводять опитування з використанням поліграфа і психофізіологічне інтерв'ю фахівці, що пройшли відповідну підготовку і допущені до цієї роботи.

Оскільки опитування із застосуванням поліграфа - комплексна процедура, що має свої особливості залежно від спрямованості і завдань, то її проведення передбачає дотримання таких загальних принципів : добровільної згоди, правомірності, комплексності і усебічного забезпечення прав людини.

Перевірки кандидатів з використанням поліграфа можуть проводитися в процесі вирішення питань відносно прийому особи на роботу (службу) в Миндоходовйого територіальні органи, підпорядковані установи і організації.

Використання поліграфа в роботі з кандидатами здійснюється за допомогою основних блоків тестів для отримання наступної інформації :

- анкетні дані, які ховаються або спотворені;

- наявність алкогольної або наркотичної залежності;

- прояви девіантної поведінки і їх особливості;

- конфліктні зони особи, схильність до суїциду;

- приховані мотиви вступу (переходу, відновлення) на службу (роботу), навчання;

- кримінальне минуле, зв'язки з криміналітетом.

Крім того, Інструкція детально визначає наступні особливості використання детектора брехні:

- загальні умови проведення психофізіологічного інтерв'ю із застосуванням поліграфа;

- порядок проведення психофізіологічного інтерв'ю із застосуванням поліграфа;

- оформлення матеріалів психофізіологічного інтерв'ю з використанням поліграфа;

- зберігання і використання результатів застосування поліграфа;

- контроль за проведенням опитування з використанням поліграфа.

Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини