Надання інформації про фізособу - платника податків можливо за умови дотримання порядку, встановленого чинним законодавством України. Про це говориться в листі Миндоходов від 11.09.2013 р. № 4375/Д/99-99-18-06-05-14.
Миндоходов відмічає, що п. 63.12 ст. 63 Податкового кодексу встановлено, що інформація, яка збирається, використовується і формується органами прибутків і зборів у зв'язку з обліком платників податків, вноситься в інформаційні бази даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для податкової інформації з обмеженим доступом.
Згідно п. 17.1.9 ст. 17 НК платник податків має право на нерозголошування контролюючим органом (посадовцями) відомостей про такого платника без його письмової згоди і відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну або банківську таємницю. Також пп. 21.1.6 п. 21.1 ст. 21 НК встановлене, що посадовці контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошування інформації з обмеженим доступом, яка отримана, використовується, зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.
Згідно ст. 11 Закону "Про інформацію" і ст. 14 Закону "Про захист персональних даних" не допускається збір, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без його згоди.
У листі відзначається, що з метою удосконалення інформаційного обміну між судами загальної юрисдикції і контролюючими органами розроблений Порядок надання судам загальної юрисдикції інформації про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників і стягувачів, затверджений спільним наказом Державної судової адміністрації України і Державної податкової служби України від 26.02.2013 р. № 30 /44.
Відповідно до вимог Порядку контролюючі органи надають на запити судів загальної юрисдикції інформацію про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників і стягувачів на підставі судових рішень, що набрали законної силидля внесення цих даних в старанний документ.