Вирішити правову колізію відносно сплати судового збору при оскарженні постанов у справах про адміністративні правопорушення збирається народний депутат Валенитн Наливайченко.
Згідно із зареєстрованим учора нардепом законопроекту № 3454 пропонується внести зміни в ч. 5 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення і ч. 2 ст. 3 Закони "Про судовий збір", встановивши, що обличчя при оскарженні постанов у справах про админправонарушениях звільняється від сплати судового збору.
Необхідність прийняття такого проекту депутат пояснює таким чином. Так, згідно ч. 5 ста. 288 КоАП особа, що оскаржила постанову у справі про админправонарушении, звільняється від сплати державного мита. В той же час в ч. 3 ст. 106 КАС вказане, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не треба сплачувати.
В той же час ч. 1 ст. 3 Закони "Про судовий збір" встановлює, що судовий збір стягується за подання до суду позовної заяви, ч. 2 цих же статті визначено випадки, коли судовий збір не стягується, а ст. 5 Закону закріплений перелік пільгових категорій, які звільняються від сплати судового збору.
Проте, положеннями вищезгаданих статей Закону "Про судовий збір" не передбачено право особи, що оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, на звільнення від сплати судового збору.
Існуюча колізія норм забезпечила суперечність судової практики судів різних інстанцій, у тому числі Вищого адміністративного суду України відносно питання судового збору при оскарженні постанов у справах про админправонарушениях. Приймаючи рішення відносно зобов'язання осіб, що оспорюють постанови у справах про админправонарушениях, платити мито, суди обгрунтовують свою правову позицію тим, що Закон "Про судовий збір" є спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає правові основи стягування судового збору і прийнятий в часі пізніше в порівнянні з нормою ч. 5 ст. 288 КоАП.
Нагадаємо, В. Янукович ствердив нові ставки судового збору.