Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін затвердив порядок обліку надзвичайних ситуацій

22 жовтня 2013, 15:27
294
0
Автор:
Реклама

Згідно ч. 2 ст. 131 Кодексу цивільного захисту Кабмін постановою від 09.10.2013 р. № 738 затвердив Порядок ведення обліку надзвичайних ситуацій.

Відповідно до документу Порядок визначає вимоги до ведення обліку надзвичайних ситуацій, окрім пожеж.

Вказано, що обліку підлягають надзвичайні ситуації, що виникли на території України, у тому числі ті, в яких потерпілими є громадяни, іноземці, особи без громадянства і коли завдана шкоди майну інших держав.

Надзвичайна ситуація, що поширилася на територію декількох адміністративно-територіальних одиниць, підлягає обліку ГСЧС як одна надзвичайна ситуація, при цьому облік такої надзвичайної ситуації у відповідних адміністративно-територіальних одиницях здійснюється окремо для кожної з них.

Пожежі враховуються згідно з Порядком обліку пожеж і їх наслідків, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 р. № 2030.

Облік надзвичайних ситуацій ведеться з метою отримання об'єктивних даних для оцінки стану техногенної і природної безпеки на території держави, його регіонів, населених пунктів і на об'єктах, проведення аналізу причин і умов виникнення надзвичайних ситуацій, їх прогнозування, розробки заходів обережностей.

Облік надзвичайних ситуацій в Україні ведуть ГСЧС і її територіальні органи, а також центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

ГСЧС і її територіальні органи ведуть журнали обліку надзвичайних ситуацій за формою згідно з додатком 1. При цьому вказано, що облікові дані про надзвичайні ситуації надаються ГСЧС, центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим держадміністраціям, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання і громадянам на їх запити.

ГСЧС і її територіальні органи, а також центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання на підставі облікових даних про надзвичайні ситуації проводять аналіз причин виникнення надзвичайних ситуацій і вживають заходи до їх подальшого запобігання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини