Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Введення медиации в Україні передчасно, - УКБС

13 червня 2012, 09:40
145
0
Реклама

Асоціація "Український Кредитно-банківський Союз" вважає, що законопроект № 10301 "Про медиации" потребує доопрацювання. Відповідне виведення УКБС надало в НБУ і ВР, на розгляді яких знаходиться проект.

Експерти Асоціації в цілому позитивно оцінили встановлення правового режиму введення медиации, але вважають недоцільним поширення її на адміністративні і карні стосунки.

Застосування медиации передбачає добровільне врегулювання суперечки рівних сторін замість їх звернення до суду, а в адміністративних і карних стосунках сторони є нерівними із самого початку, пояснюють свою позицію в УКБС. Згідно з карно-процесуальною доктриною, пріоритетною фігурою у вітчизняному судочинстві має бути потерпілий від злочину, а основне завдання карного процесу України - не лише швидке і повне розкриття злочинів, покарання винних, але і задоволення потреб потерпілих і відновлення їх прав, свобод і законних інтересів. А під час проведення медиации обвинувачений (підсудний) матиме рівні права з потерпілими від злочину.

Крім того, УКБС звернув увагу, що згідно рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи застосування медиации передбачає зняття звинувачення і карного переслідування. У сьогоднішніх реаліях це може стати додатковою можливістю для недобросовісної сторони відхилитися від покарання за вчинений злочин.

"УКБС вважає позитивною ідею створення правових основ для добровільного врегулювання суперечок, що виникають з цивільних і господарських стосунків за допомогою медиации - відмітила гендиректор Асоціації Галина Олифер. - Але, в той же час, проект вимагає додаткового обговорення і узгодження з вимогами інших законодавчих актів України".

Нагадаємо, що у ВР поданий і альтернативний законопроект № 10301-1.

По иформации УКБС.

Читайте також: "1 Х 1" : чи Є майбутнє у медиации в Україні? (Галина Еременко і Сергій Боярчуков, які обговорили актуальність, переваги і недоліки медиации), Медиация в Україні - судове сектантство?.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини