Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

5-6 грудня - семінар «Новая судебная практика вирішення окремих категорій спорів. Спори, пов’язані з укладанням та виконанням договорів. Спори щодо відшкодування шкоди, завданої органами державної влади».

5.12.2019, 14:29
181
0

Спікери: Васильченко Т. В. - суддя Господарського суду м. Києва, к. ю. н. , Грек Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к. ю. н. Муравйов О. В. – партнер АО «ЛНМ», екс-заступник го...
Спікери: Васильченко Т. В. - суддя Господарського суду м. Києва, к. ю. н. , Грек Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к. ю. н. Муравйов О. В. – партнер АО «ЛНМ», екс-заступник го...

5-6 грудня ТОВ "Кортекс" запрошує взяти доля у семінарі "НОВА СУДОВА ПРАКТИКА вирішення окремих категорій спорів. Спори, пов' язані з укладанням та виконанням договорів. Спори щодо відшкодування шкоди, завданої органами Державної влади".

Детальна програма на сайті >>>

Спікери:

Васильченко Т. В. - суддя Господарського суду м Києва, к.ю.н.

Грек Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к.ю.н.

Муравйов О. В. - керуючий партнер АТ "ЛНМ", екс-заступник голови Вищої Заради Юстиції, екс-суддя ВАСУ та ВГСУ.

Шаді Саад - один з провідних фахівців з корпоративного управління та права. Керівник компанії Saad Legal, Голова Заради учасників Національного депозитарію України, член президії асоціації "Українські емітенти".

Богініч О. Л. - ст. науковий співробітник інституту Держави і права ім. М. Корецького, к.ю.н.

Програма:

Модуль 1. ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ЗАВДАНОЇ ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДІ.

Юрисдикційні аспекти.

· Критерії розмежування юрисдикції. Як правильно визначити юрисдикцію даних спорів? До якого суду йти у разі несвоєчасного виконання суб' єктом владних повноважень рішення суду про стягнення моральної шкоди? У якому порядку розглядається справа у разі поєднання вимог про визнання кримінально- процесуальних дій незаконними та відшкодування моральної шкоди? У якому порядку розглядаються спори, що виникають під година виконання органами ДКСУ рішення про стягнення коштів з державного органу? Хто є належним відповідачем у спорі про стягнення шкоди через неправомірні дії судді?

Матеріально - процесуальні особливості.

· Як правильно визначити відповідача у даних спорах та хто входити в коло таких відповідачів? Ким виконуються рішення суду ухвалені в таких спорах? Чи може бути застосовано статтю 1212 ЦК України до даних правовідносин? Чи може господарський суд самостійно встановити незаконність дій посадових осіб органу державної влади під година розгляду спорів про відшкодування збитків? Чи застосовуються положення статті 625 ЦК України в таких правовідносинах? Правова природа штрафних санкцій за невчасно виконане рішення суду про відшкодування моральної шкоди. Порядок відшкодування витрат на проведення судової експертизи в межах кримінального провадження.

Судова практика розгляду спорів про стягнення майнової шкоди, яка виникла внаслідок :

· Проведенням митного контролю понад 30 днів.

· Понесення витрат на оскарження дій відповідача до АМК.

· Незаконного демонтажу споруд органами місцевого самоврядування.

· Перевищення органами прокуратури мети обшуку; відмови у відшкодуванні ПДВ.

· Судова практика розгляду спорів про стягнення упущеної вигоди внаслідок незаконних дії органів державної влади.

Модуль 2. ВПЛИВ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА НА ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ.

· Договірні відносини в контексті закону про ТОВ. Значні право-чини та правочини із заінтересованістю. Корпоративний договір.

· Доказування в господарських судах. Доказування негативних фактів. Тактика доведення своїх вимог. Які є можливості? Як їх використати для доопрацювання доказів.

· Ефективні способи захисту порушеного права в господарських судах. Коментар судді. Ст. 5 ГПК України, ст. 13 Конвенції про захист прав людини. Аналіз правової практики Верховного Суду.

Модуль 3. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМІВ ТА РОЗІРВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

· Зміст договору. Яким чином суд застосовує тлумачення договору при розгляді спорів, що пов' язані з виконанням договору? Звичайні та випадкові умови. Колі є підстави говорити про недійсність договору. Умисне створення майбутніх проблем. Аналіз помилок при укладенні договорів та їх вплив на виконання, виходячи з судової практики.

· Форма договору: письмова, електронна, нотаріальна, худо. Нюанси укладання та правові наслідки порушення. Які відіа письмового договору існують? Їх зміст та форма. Забезпечення виконання зобов'язань - нікчемність договору в силу закону. Як правильно використовувати факсимільний підпис аби не програти спір. Укладення договору через: ділову листування, е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, прийняття замовлення до виконання, худо (конклюдентні дії та мовчазна згода).

· Встановлення договірних відносин за відсутності договору - постачання в спрощений спосіб(через листи, рахунки, худо). "Усна форма договору". Порядок виконання і наслідки. Доведення факту вчинення договору та наявності між сторонами зобов'язальних відносин. Чи допоможуть свідки?

· Нотаріальне посвідчення договору. Нова судова практика ВС.

· Електронні документи. Договірні відносини та листування в електронній формі. Електронні докази. Дослідження та оцінка. Форма подачі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів як доказів.

· Укладання договору - за яких умів він є дійсним. Хто має право підписувати та приймати договори до виконання? Нові підходи Верховного Суду.

· Укладення договору з перевищенням повноважень. Наступне схвалення договору при підписанні неуповноваженою особою - нове у судовій практиці. Юридична сила обмеження повноважень щодо представництва юридичної особини для третьої особини. Хто, коли і як схвалює? Форми схвалення (конклюдентні дії чи мовчазна згода). Докази схвалення і оцінка їх судом. Недобросовісність чи нерозумність дій третьої особини. Розумна обачність - де її межі.

· Колі довіреність може бути визнана недійсною. Що таке належна копія довіреності для суду.

· Рядки й терміни в договорах. Нарахування відсотків, штрафів після закінчення рядок невиконаного договору.

· Зміна умів договору (в т.ч. одностороння). Наслідки зміни умів при виконанні договору. З якої дати зміни є чинними? Чи можливо змінити умови договору шляхом їх розповсюдження на минуле. Нова судова практика.

· Ціна договору. Валюта договору. Звичайна ціна. Зміна ціни в договорі. Зміна ціни з моменту, що передує ухваленню відповідного рішення суду. Можливість визначення ціни в договорі в у.о. Курсова різниця - законні очікування. Колі вона виправдана. Інфляційні втрати. Стягнення заборгованості в іноземній валюті без еквіваленту. Нова судова практика ВС.

· Розірвання договору. Нова судова практика Великої Палати ВС.

Модуль 4. ВИЗНАННЯ ДОГОВОРУ НЕДІЙСНИМ, НЕУКЛАДЕНИМ: наслідки та способи захисту.

· Рядків позовної давності для визнання договору недійсним.

· Звернення з позовом про недійсність договору особини, яка вважає собі власником майна за таким договором. Віндикаційний, негаторний чи кондикційний позов. Різниця, наслідки та умови їх подання. Звернення про визнання недійсним договору заінтересованою стороною (не сторона договору) - власний інтерес і його межа.

· Принцип "НАЛЕЖНОГО УРЯДУВАННЯ" - виправлення помилки Держави за чий рахунок? Принцип ЕСТОПЕЛЬ - заборона суперечливої поведінки - умови та порядок застосування. Визнання недійсним правочину у разі недотримання вимоги щодо відповідності інтересам держави і суспільства. Правочин, який порушує публічний порядок.

· Визнання договору недійсним : нова судова практика. Визнання недійсним розірваного договору. Стягнення заборгованості за договором, визнаному недійсним. Реституція. Витребування майна у добросовісного набувача. Борги як збіг тяжких обставин і можливість визнання договору недійсним.

· Вчинення попади під впливом обману. Обман чи тяжкі обстави-ни? Зловмисна домовленість як підстава недійсності договору.

· Чи буде визнаний фіктивним договір, де одна із сторін діяла "для вигляду", а інша досягала правового результату.

· Удаваний правочин. Фіктивний & удаваний правочин.

· Визнання договору неукладеними як спосіб ухилення від повернення боргу. Що робити, якщо за таким договором вже передане майно. Нова судова практика.

Модуль 5. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ. Наслідки порушення. Нова судова практика виконання господарських договорів.

· Відповідальність сторін у договорі. Як ефективно використовувати встановлені в договорі штрафні санкції (пеню, штрафи, неустойку)? Назва чи зміст, що головешці для визначення судом правової природи, встановленої в договорі санкції?

· "Реальне і належне виконання". Невиконання зобов'язань: типові помилки кредитора. Як боржник може скористатись колізіями ЦКУ, ГКУ, спеціальних законів. Правила їх спільного застосування. Залік (зарахування зустрічних вимог) : типові помилки. Виконання взаємних зобов'язань: можливості боржника для відмови. Передбачуване невиконання договору

· Що змінює попередження боржником кредитора про неможливість виконати договір - неможливість стягнення на користь кредитора заподіяної шкоди, виникнення вини кредитора.

· Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій - нові підходи судів. Вина. Розмір пені: перевищення 2 - ої облікової ставки НБУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Рядки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦКУ). Проценти як частина боргу, як санкція.

· Перевірені практикою способи збільшення або зменшення відповідальності контрагентів. Відсотки за „користування чужими коштами" - нове в практиці. Відсотки за товарним кредитом. Стягнення інфляційних втрат.

· Нарахування неустойки. Співвідношення збитків і неустойки (штрафних санкцій). Відокремлення господарсько-правової неустойки від штрафу, пені - новішали ВС. Обгрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Чи завжди позивач повинний готувати для суду розрахунок штрафних санкцій? Можливості звільнення від відповідальності.

· Відшкодування шкоди - нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Договірний розмір шкоди та його наслідки для суднового розгляду суперечці. Практика, в т.ч. судова, стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода). Нові можливості стягнення відшкодування збитків (обгрунтування вимог) за невиконання зобов'язань: штрафні, оперативно-господарські санкції: підстави, порядок застосування. Відступне при відмові від договору.

· Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду.

Забронювати доля!

Детальна програма на сайті >>>

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми готові відповісти на будь-яке Ваше запитання.

Інші професійні заходь для юристів тут

desyatka.com.ua


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись