Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чого ви не знали. РФ влаштовувала кибератаки на українську артилерію через ОК і ВКонтакте - WSJ

14.06.2017, 15:17
1413
2

Заборона в Україні російських соцсетей в "ВКонтакте" і "Однокласники" обростає подробицями, про які до останнього часу українська влада вважала за краще не поширюватися. Приміром, про те, що російськ...
Заборона в Україні російських соцсетей в "ВКонтакте" і "Однокласники" обростає подробицями, про які до останнього часу українська влада вважала за краще не поширюватися. Приміром, про те, що російськ...

Фахівці відмічають, що хакери, близькі до оборонного відомства РФ, розміщували в обох російських соцсетях шкідливі програми для збору певної інформації про користувачів з метою здійснення атак, які могли закінчитися смертельним результатом, говориться в статті Wall Street Journal.

За даними американської компанії CrowdStrike, що спеціалізується на питаннях кібербезпеки, російські хакери, пов'язані з групою APT 28, запустили в мережі Вконтакте вірус для додатків на Android. Таким чином зловмисники могли проникнути в програмне забезпечення для наведення знарядь українських артилеристів. Крім того, шкідлива програма отримала доступ до даних геолокации девайсов українських військових, необхідних для удару у відповідь окупантів.

Видання відмічає, що минулого року російські хакери намагалися навіть вивести з ладу електропідстанцію в Києві. Sandworm, інша кибершпионская група з Росії, влаштувала атаку на електромережу в Західній Україні. Про це виданню розповів аналітик компанії FireEye Джон Халтквист.

"Випадки в Україні дають можливість отримати інформацію про супротивника до того, як він влаштує нові атаки на заході", - відмітив американський експерт. За його словами, шкідливий код Sandworm, який виявили в Україні, був також помічений і в элетроэнергетической мережі США.

Протистояння кибератакам починає займати усе більш помітне місце в оборонних стратегіях держав. США, наприклад, вважають кіберпростір "п'ятим театром військових дій", нарівні з бойовими діями в повітрі, на суші, морі і космосі.

За словами іншого американського експерта, Эрик Розенбаха, ріст впливу соціальних мереж, який приносить усі великі економічні і соціальні вигоди як самим користувачам, та і цілому спектру онлайн-гравців, одночасно робить наш особистий простір усе більш уразливим для кибератак.

"Ми все частіше бачимо, як спецслужби РФ маніпулюють соцсетями для поширення стратегічної дезинформації з метою просування російських інтересів. Росія, Іран і Північна Корея частіше і агресивніше за усіх використовують кибер-операции як інструменту зовнішньої політики для просування свого порядку денного проти США, а у разі Росії - проти свого ближнього зарубіжжя", - стверджує він.

Эрик Розенбах, почути якого можна буде в Києві 14-15 червня на Першому Глобальному саміті по кібербезпеці (GlobalCybersecuritySummit 2017)раніше керував апаратом міністра оборони США Эша Картера (2015-17), займав пост помічника міністра оборони з питань глобальної безпеки (2011-14) і відповідав за управління усіма аспектами киберстратегии, політики і операцій в міноборони США. Він, зокрема, курирував дії з боку міністерства по боротьбі з декількома гучними кибератаками на інфраструктуру США і їх союзників.

"США разом з Україною, Францією і іншими країнами повинні посилити свою кібер-оборону і політику стримування, щоб переконати відповідних державних діячів РФ не здійснювати такі кибератаки в майбутньому", - вважає Розенбах.

За його словами, продемонстрована Росією на президентських виборах в США і Франції "готовність проводити кибератаки і дезинформаційні кампанії з метою зриву демократичних виборів безпрецедентна і викликає серйозні побоювання". Міжнародне співтовариство повинне відправити сильний месидж, який перешкоджатиме такій поведінці в майбутньому, вважає експерт.

По словах Розенбаха, Україна має можливість використовувати свій досвід в протистоянні кибератакам для створення національної конкурентної переваги в кібербезпеці.

"Прикладом такого підходу є Естонія, яка довгі роки була була мішенню кибератак з боку Росії. Країна у результаті використовувала свій досвід, ставши світовим центром кібербезпеки. Маючи високу експертизу в області утворення IT- фахівців, кібербезпеки і інновацій, Україна має усі шанси, щоб повторити цей приклад. Глобальний саміт по кібербезпеці, який відбудеться в 15-16 червня в Києві, є дуже позитивним кроком на цьому шляху", вважає екс-глава апарату Міноборони США.

Нагадаємо, Перший Глобальний саміт по кібербезпеці (GlobalCybersecuritySummit 2017) відбудеться в Києві 14-15 червня.

Спікери GCS17 :

Ентоні Блинкен, заступник держсекретаря США з 2014 по 2017 і колишній заступник cоветника по національній безпеці президента США Барака Обами з 2009 по 2013;

Мэтт Олсен, співзасновник і президент компанії IronNet Cybersecurity, екс-директор Національного центру по боротьбі з тероризмом США. У минулому головний юрисконсульт Агентства національної безпеки США;

Сьюзен Сполдинг, екс-заступник секретаря із питань національної оборони і директор програм Департаменту національної безпеки США;

Крістофер Кирхофф, партнер DIUX - в офісі Пентагону в Кремнієвій долині, екс-директор по стратегічному плануванню в Раді національної безпеки США;

Аджит Гаддам, головний архітектор безпеки в Visa, Inc.;

Маниш Гупта, засновник і виконавчий директор компанії ShiftLeft, керівник служби безпеки компанії FireEye у минулому.

Грегорі Майклидис (Д Gregory Michaelidis), засновник і директор Security Awareness Lab LLC;

Ден Кейсерлинг (Dan Keyserling), начальник відділу комунікацій і старший консультант Jigsaw, Alphabet's Incubator, Google.

Панельні дискусії:

Створення нового покоління кібер професіоналів;

Новий світ у сфері IoT (інтернет речей);

Штучний інтелект і машинне навчання;

Безпечне голосування: вибори в епоху цифрових технологій;

Співпраця і взаємообмін інформації про погрози;

Зростаючі тренди в області автоматизації і безпеки додатків;

Від киберобразования до незалежних досліджень;

Шифрування майбутнього.

Офіційним партнером Саміту стане цифрова компанія "The Daily Dot" (США), яка охоплює світову інтернет культуру і життя у всесвітній мережі.

Партнери GCS17 :

Торгово-промислова палата України;

Американська торгова палата України;

Асоціація "Інформаційні технології України";

Асоціація "Телекомунікаційна палата України";

Всеукраїнська Асоціація "Інформаційна безпека і інформаційні технології";

Hi - Tech Office Україна.

Контакти організаторів:

VIP- квитки, спонсорські пакети, партнерство, доп. інформація: info@gcs 17.org.

Марина Мединская, mmedinskaya@gcs 17.org

Тіл: +38 (067) 375-76-37; +38 (95) 356-99-69

Оксана Гагина, ohahina@gcs 17.org

Тіл: +38 (067) 375-76-37; +38 (95) 356-99-69

Акредитація по линку: http://bit.ly/akredGCS 17.

Контакти для представників ЗМІ :

Катерина Скуридина, cat@dontstop.agency,

Ганна Маханькова, ann@dontstop.agency.

Global Cybersecurity Summit 2017 (GCS17)

КВЦ "Парковий" (Київ, Паркова дорога, 16-а)

14-15 червня 2017г.

Більше про GCS17 на сайті: www.gcs 17.com.

Більше читайте тут: https://ru.tsn.ua/kyiv/mirovye - specialisty - soberutsya - v - kieve - chtoby - rasskazat - o - tom - kak - borotsya - s - kiberatakami - 863950.html


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись