Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?

30.11.2015, 10:37
2674
0

30 листопада про 11:00 Громадська правозахисна організація "Права людини" у прес-центрі Інформаційного агентства "Правда" організовує прес-конференцію на тему: "Хто переможе: недоліки українського зак...
30 листопада про 11:00 Громадська правозахисна організація "Права людини" у прес-центрі Інформаційного агентства "Правда" організовує прес-конференцію на тему: "Хто переможе: недоліки українського зак...

Держава узяла на собі зобов'язання захистити та гарантувати права та свободи ВПО, надати їм підтримку. Однак, на шкода, мі спостерігаємо лише часткове вирішення багатьох проблем. Зокрема, низький рівень соціального забезпечення ВПО, відсутність соціального житла та недостатня фінансова допомога їм з боку держави.

Юридичні труднощі виникають перш за усе із отриманням статусу внутрішньо переміщеної особини, отриманням фінансової допомоги переселенця, допомоги з покриттям витрат на комунальні послуги. Крім того, ускладнене переведення соціальних виплат із зони АТО та Криму на неокуповану територію України, а це: пенсії, виплати по інвалідності, виплати на малолітніх дітей, худо. Гостро стоїть і питання вступу у спадщину, якщо спадкодавець загинув на території АТО чи в Криму.

До цього додається дискримінація переселенців із відсутністю у них можливості брати доля у місцевих виборах, а також проблеми з переведенням усіх виплат винятково через "Ощадбанк".

На прес-конференції планується обговорення таких питань : а) як вдосконалити політику держави щодо ВПО; в) як забезпечити ефективну інтеграцію переселенців; б) суперечності у законодавстві щодо ВПО та перспектива їхнього врегулювання.

Крім того, буде презентоване проект "Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області", згідно якого у Києві та Київській області відкрито 13 приймалень для переселенців (а саме в м Вишгород, м Василькі, м Біла Церква, м Бориспіль, м Бровари, м Золить, смт. Бородянка, м Ірпінь, м Обухів, м Переяслав-Хмельницький, смт. Макарів, м Фастів). Ініціатива реалізується за підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.

До виступу запрошені:

·        Голова правління ГПО "Права людини" Віталій Дроботун;

·        Заступник Голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Янченко;

·        Директор Благодійного фонду "Свої", одина з організаторів Центру допомоги переселенцям "Фролівська 9/11" - Оксана Сухорукова;

·        Президент Громадської спілки "Центр безоплатної правової допомоги" Анатолій Капустюк;

·        Юрист ГПО "Права людини", експерт з питань ВПО Ксенія Карагяур.

  На прес-конференції будуть присутні й інші провідні експерти.

 Адреси: м Київ, Інститутська 19В, 2 поверх.

Акредитація ЗМІ та учасників: +38 (093) 985-71-63, press.prava@gmail.com - Володимир Малинка.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись