Готово!
Матеріали надіслані на вказаний вами email
Виникла помилка.
Спробуйте повторити запит пізніше
Багато підприємців в Україні спантеличено тим, як би пережити чергову "турбулентність". На жаль, пережити в прямому і переносному значенні цього слова. Реалії такі, що "швидку" до вас можуть і не допустити. Якщо згадати про те, що на обшуку ви проведете мінімум 6 годин, то перспективи з'являються найсумніші. У контексті активізації роботи правоохоронних органів по обшуках і допитах про це неминуче доведеться замислитися.
Щорічно в Україні від сердечно - судинних захворювань гине більше 160 000 чоловік. Основним "кілером" є інсульт - гостре порушення кровопостачання мозку. Кожні шість хвилин інсульт трапляється у 1 українця. Кожні 11 хвилин в Україні хто-небудь помирає від інсульту. Ще б - окрім медицини, яка зараз "не в кращій формі", життя підкидає нам нові і нові випробування - економічні падіння і, як наслідок, стреси на роботі. Усі ми автоматично потрапляємо в групу ризику. Що вже говорити про тих, хто потрапив в екстремально стресогенні ситуації на зразок обшуку або допиту.
Значно знижують ризик летального результату розумні попередні заходи. Окрім загальних рекомендацій на зразок здорового способу життя, слід замислитися про навчання співробітників основам першої допомоги - комплексу заходів по порятунку людини в критичній ситуації. Особливо це актуально для тих, чиїм бізнесом цікавляться представники правоохоронних органів. У разі чого "швидка" може приїхати не скоро.
Як же допомогти людині при інсульті? Спершу - розпізнати його. Проявом інсульту може служити будь-яка раптова зміна поведінки, наприклад, порушення міміки. Чи, скажімо, ваш співробітник при появі людей у формі став скаржитися на гострий головний біль, при цьому його мова стала невиразною. Чи - хто-небудь з ваших співробітників ходить похитуючись, будучи при цьому тверезим - порушення ходи або координації рухів теж можуть бути ознакою інсульту.
Як же ми можемо припускати точно, якщо порушення можуть бути будь-якими? Існує простий алгоритм, який дозволяє точно дати відповідь на питання, - чи треба бити тривогу. Порядок ваших дій у разі виявлення порушень поведінки співробітника : поставте собі питання, чи критичні ці порушення? Якщо людина впала без свідомості або перестала бачити одним з очей, викликайте швидку, не замислюючись. Але якщо ви сумніваєтеся, протестуйте його методом FAST.
Метод FAST : Face. Попросите передбачуваного потерпілого посміхнутися. Якщо посмішка ассиметрична, дзвоните в швидку.
Arms. Попросите його підняти вгору обидві руки одночасно. Якщо бачите несинхронну або слабкість в руці, дзвоните в швидку, навіть якщо з посмішкою проблем не було.
Speech. Попросите його сказати просте речення. Наприклад "На Лізі цікаві статті". Якщо він говорить нечітко або невиразно, дзвоните в швидку.
Time. Пам'ятайте, від швидкості ваших дій залежить його життя.
Пам'ятайте, невиконання навіть одного з елементів FAST - вже основа для термінового виклику швидкої медичної допомоги. Поки вона їде, потерпілий не повинен є і пити. Функція ковтання може бути порушена. Також обмежте будь-які фізичні навантаження.
Виклик і прибуття швидкої - ключовий момент в порятунку людини. Як викликати її правильно і що робити, якщо ця ситуація сталася під час слідчих дій, коли лікарів можуть не допустити до людини в принципі? Виклик швидкої здійснюється по номеру 103, без коду з мобільного. Важливо пояснити диспетчерові, що сталося, хто потерпілий (зразковий вік, пів) і де він знаходиться. Диспетчер повинен повісити трубку першим. Можливо, він поставить додаткові питання. Якщо є можливість зустріти бригаду, зробіть це. Ви заощадите час їх прибуття.
Невже може бути так, що співробітники СБУ, МВС або іншого органу не пустять "швидку" до людини, яка знаходиться в потенційно смертельному стані? Так, це можливо! За нашими даними, подібна ситуація сталася при обшуку в Bitcoin. Менеджментом цієї ситуації займатиметься ваш адвокат, який повинен працювати на слідчих діях. І ось на які норми він посилатиметься:
1. Згідно ст. 13 ЗУ "Про екстрену медичну допомогу" САМІ співробітники МВС зобов'язані надавати долікарську допомогу потерпілому
2. Ст. 15 того ж Закону декларує відповідальність (дисциплінарну, адміністративну, карну і цивільну) за ненадання долікарської допомоги, а так само невиконання розпоряджень бригади швидкої допомоги стосовно надання допомоги пацієнтові в невідкладному стані.
3. Конкретна кримінально-правова кваліфікація дій співробітників МВС, які не допускають швидку допомогу, здійснюватиметься виходячи з наслідків, які спричинили їх дії.
Підведемо підсумки: пам'ятаєте про сумну статистику, бережіть здоров'я, навчайте співробітників долікарської допомоги на випадок, якщо "швидка" приїде не скоро. Пам'ятаєте про можливі причини зміни поведінки, не соромтеся перевіряти по FAST. Будьте уважні на слідчих діях - риски ростуть, у разі погіршення самопочуття - негайно дзвоните в 103. Довіряйте адвокатові, адже в цій ситуації він битиметься не лише за майно, але, можливо і за життя. Бережіть себе!
Федір Сердюк, Інструктор по тактичній медицині, засновник і старший тренер Тренингового центру FAST
В ході практикуму "Обшуки на підприємствах"який відбудеться 18 листопада у бізнес-центрі "ЛІГА" ми, зокрема, розкриємо аспекти медичної підготовки співробітників до форс-мажорних ситуацій і розповімо про те, як надати допомогу таким, що переживає напади паніки, задухи, клаустрофобії, епілептикам, людям з проблемами з тиском, що втратив свідомість і ін.