Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Другий Київський міжнародний економічний форум: курс на єдину стратегію реформ

8.10.2015, 09:00
2194
0

У жовтні форум збере в Києві провідних економістів, реформаторів, бізнесменів і представників влада, яка визначить найбільш дієві інструменти економічного розвитку України
У жовтні форум збере в Києві провідних економістів, реформаторів, бізнесменів і представників влада, яка визначить найбільш дієві інструменти економічного розвитку України

Другий Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) відбудеться в столиці України 8 жовтня 2015 року. Мета заходу - затвердження єдиного політекономічного розуміння реформ, яке дозволить почати зміну структури економіки країни.

На першому KIEF, що пройшов 2 жовтня 2014 року, були позначені контури структурних реформ, які дозволять нашій країні зробити справжній економічний прорив. Другий форум повинен вивести це бачення на новий рівень шляхом дискусії із залученням успішних реформаторів з інших країн, бізнес-лідерів і провідних економічних експертів. Це украй важливо в умовах панування в Україні псевдоліберальних економічних теорій.

Про небезпеку таких теорій попереджає Эрик Райнертвпливовий норвезький економіст, автор бестселера "Як багаті країни стали багатими, і чому бідні залишаються бідними". Зокрема, пан Райнерт відмічає, що "з моменту падіння Берлінської стіни світовий економічний лад підпорядкований теорії, що припускає, що вільна міжнародна торгівля скоротить різницю в прибутках жителів бідних і багатих країн. І якщо людство не втручатиметься в дію природних сил ринку, у світі запанують економічна гармонія і прогрес. Необхідно дати свободу потенціалу економіки без меж, вирівняти стосунки між країнами і регіонами ... У багатьох країнах такий підхід привів до катастрофи".

"Необхідно згуртувати усіх реформаторів і добитися, щоб суть реформ усіма розумілася однаково. Тому треба продовжити почате на KIEF - 2014 формування загального бачення шляхів модернізації економіки України і знайти максимальний рівень консенсусу в цьому баченні як в експертному середовищі, так і в політикумі. Тому як невизначеність того, в чому саме полягає суть реформ і їх конкретні цілі, призводить до того, що або реформи робляться заради реформ, або молоді і амбітні керівники здійснюють зміни, що суперечать один одному, а в цілому прогресу на рівні країни немає", - коментує Володимир Панченкопрограмний директор Київського міжнародного економічного форуму.

Ще одна мета форуму - довести розроблені стратегії і плани до міжнародних ділових і політичних кіл. Уряд України, суспільство і бізнес повинні дати Заходу чітке уявлення про те, що треба фінансувати в Україні для справжнього росту. "Використання грошей міжнародних донорів і кредиторів має бути в якості вудки, а не риби. ЄС може використовувати нинішній потенціал країни, а сама Україна - скористатися шансом на найближчі 10 років, який полягає в перенесенні виробництва назад з Китаю в Європу", - відмітив Юрій Пивовароввиконавчий директор Київського міжнародного економічного форуму.

На думку організаторів KIEF - асоціації "Інноваційний розвиток України" і дискусійного клубу "КОЛО" - Україні під силу вийти у світові лідери. Тому спрямованість заходу визначена слоганом "Україна: з третього світу в перший".

У форумі візьмуть участь декілька десятків авторитетних іноземних і українських спікерів : відомі економісти і реформатори, представники великих міжнародних компаній, громадські діячі, члени Кабінету Міністрів і депутати Верховної Ради України та ін. Зокрема, участь у форумі вже підтвердили:

Эрик Райнертвпливовий норвезький економіст, автор бестселера "Як багаті країни стали багатими, і чому бідні залишаються бідними"

Гарі Джейкобсголовний виконавчий директор Всесвітньої академії науки і мистецтв

Маркус Бейрергенеральний директор BusinessEurope

Джеймс К. Гэлбрейт, професор Школи по зв'язках з громадськістю ім. Линдона Джонсона Техаського університету в Остіні

Сергій Квитміністр освіти і науки України

Єжи Квециньскийвіце-президент European Center for Enterprise

Даниэлс Павлутсекс-міністр економіки Латвії (2011-2014)

Васил Худакдержавний секретар Міністерства фінансів Словаччини

Артуро Бриспрофесор фінансів в IMD, глава IMD World Competitiveness Center

Кіт Смитпочесний науковий співробітник Європейського центру політичного аналізу (CEPA)

Рон Янгзасновник Knowledge Associates Cambridge Ltd

Сергій Квитміністр освіти і науки України

Віктор Галасюкголова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва

Манмит Сингхінвестор і ментор в Chinaccelerator

Сергій Будкининвестбанкир, співзасновник і керівний партнер FinPoint Investment Advisors (Україна)

Володимир Панченкопрезидент Інституту соціальних досліджень (ISS)

Яника Мерилокеруючий директор Асоціації міжнародних інвесторів UVCA

Андрій Гундерпрезидент Американської торгової палати в Україні (ACC)

Валерій Фищукрегіональний менеджер по розвитку бізнесу Cisco в Україні і країнах СНД, віце-президент Асоціації "Інноваційний розвиток України"

Структурно форум складатиметься з 12 панельних дискусій:

Економічна доктрина і промислова політика

Як зробити hi - tech локомотивом економіки?

Сільське господарство: поворотний момент в історії

Енергоефективність і поновлювана енергетика - інвестиції в незалежність

Міжнародна фінансова допомога Україні - перезапустити вона економіку?

Освіта - наука - бізнес. Як забезпечити зв'язок?

"Точки росту" і збільшення експорту в умовах глобальної конкуренції

Ефективне державне управління і цифрові технології

Міжнародна торгівля: труднощі і перспективи. Асоціація Україна - ЄС

Бізнес - влада - суспільство. Магічний трикутник успішного розвитку

Джерела фінансування проектів розвитку : як відродити банківську систему

Битва економічних стратегій або одна загальна стратегія?

Подальше публічне обговорення цих ідей і рекомендацій відбулося під час серії тематичних круглих столів під егідою KIEF: "Фінансування проектів розвитку. Перспективи і проблеми створення і функціонування Банку розвитку в Україні" (12 листопада 2014 року), "Як зробити хай-тек локомотивом української економіки" (8 грудня 2014 року), "100 днів після КIEF" (29 січня 2015 року), "Підвищення тарифів на газ: строга неминучість або маніпуляція"? (24 лютого 2015 року)"Промислова політика: архаїзм або останній шанс врятувати економіку"? (12 березня 2015 року). Таким чином, організатори KIEF досягли однієї зі своїх цілей - створили комунікаційний майданчик експертного рівня, присвячений структурним економічним реформам, яка допомагає доносити ідеї форуму політичним лідерам країни, бізнес-кругам і громадянському суспільству.

Реєстрація на другий Київський міжнародний економічний форум вже відкрита. Стежте за новинами на сайті KIEF і на офіційній сторінці у Facebook.

Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) - постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтована на організацію діалогу експертів, бізнесу і влади, запозичення кращого світового досвіду, створення "дорожньої карти" розвитку і сприяння конвертації ідей в реальні дії.

Перший КМЕФ відбувся 2 жовтня 2014 року за участю більше 50 експертів, 120 представників міжнародних і національних ЗМІ і 550 учасників.

www.forumkyiv.org

Дискусійний клуб "КОЛО" - співтовариство представників середнього бізнесу, державних управлінців, учених, експертів, діячів культури і журналістів, які реалізують ініціативи, спрямовані на соціально-економічний розвиток України.

koloclub.org


Асоциация "Інноваційний розвиток України"
об'єднує провідні міжнародні і національні компанії у сфері високих технологій, освіти і науки, інформаційних технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є створення умов для високотехнологічного бізнесу в Україні.

uaid.com.ua


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись