Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

26 березня відбудеться круглий стіл "Свобода панорами"

26.03.2015, 15:59
1028
0

Дата: 26. 03. 2015Час: 10. 00-12. 00Місце: БЦ ЛИГА м. Київ ул. Т. Шамрыло, 23
Дата: 26. 03. 2015Час: 10. 00-12. 00Місце: БЦ ЛИГА м. Київ ул. Т. Шамрыло, 23

Положення про свободу панорами впроваджені в законодавство більшості європейських країн, що дозволяє бізнесу вільно використовувати фото об'єктів архітектури, видів, інших об'єктів тих, що охороняються авторським правом. Свобода панорами обмежена некомерційним використанням об'єкту архітектури лише переважно в країнах СНД. Проте сувенірні, туристичні, рекламні компанії, і інші суб'єкти підприємницької діяльності вважають, що їм теж дозволено знімати і використовувати на фото, в рекламі і на постерах усі вищезгадані об'єкти, не враховуючи при цьому особливості законодавства.

У Україні положення про свободу панорами в законодавстві відсутній, що ставить поза законом фотографів і суб'єктів господарської діяльності, сучасними будівлями, що поширюють зображення, і пам'ятниками без узгодження з архітекторами і скульпторами. Але проблему можна розв'язати, прийнявши зміни до Закону "Про авторське право і суміжні права"

29 грудня 2014 року у Верховній Раді України був зареєстрований такий проект Закону. Тепер слово за найвищим органом законодавчої влади. Які плюси дасть фотографам і бізнесу зняття обмежень на зйомку і використання об'єктів? Як діють норми законів про свободу панорами в Європі? Які країни досі не зняли обмеження на зйомку об'єктів архітектури? Як не порушити право третіх осіб на об'єкт і яка передбачена сьогодні відповідальність? Про усе це видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" говоритиме з ініціаторами законопроекту, експертами і бізнесом в ході круглого столу.

Круглий стіл буде цікавий представникам ЗМІ, фотоіндустрії, рекламної індустрії, книговидання, сувенірної галузі, туристичної галузі.

Участь в круглому столі візьмуть:

Арданов Олексій - головний фахівець відділу нормативно-правового забезпечення у сфері авторського права і суміжних прав Державної служби інтелектуальної власності України.

Представник профільного комітету ВР України (конкретний представник узгоджується)

Говір Дмитро - розробник законопроекту, адвокат, керівник Адвокатського бюро "Говір" (м. Вінниця), член ОО "Викимедиа Україна".

Азизян Левон - юрист і член Правління ОО "Викимедиа Україна".

Ортинская Марія - патентний повірений України, директор компанії IPStyle.

Юрист АТ "Юскутум" (конкретний представник уточнюється).

Участь в заході можливо по попередній реєстрації по електронній пошті : registration@ligazakon.ua чи по телефону +38 (044) 585 24 05, контактна особа: Олена Молокова.

Реєстрація для учасників відкрита до 17.00, 25.03.2015, реєстрація для представників ЗМІ - до 09.00 26.03.2015

Для підтвердження Вашої участі відправте електронний лист з вказівкою: назви компанії, ПІБ учасника, посади учасника і контактний номер. Учасникам буде вислано підтвердження в реєстрації.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись