Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Власники торгових марок, захищайтеся від недобросовісних дистриб'юторів!

22.10.2014, 11:50
969
0

22 жовтня відбудеться практикум на тему "Інтелектуальна власність: передача прав і ціноутворення угод з нематеріальними активами"
22 жовтня відбудеться практикум на тему "Інтелектуальна власність: передача прав і ціноутворення угод з нематеріальними активами"

Як не "подарувати" свою інтелектуальну власність дистриб'юторові? Останнім часом це питання актуальне для компаній-виробників, які в судовому порядку оскаржать реєстрацію ТМ на ім'я дистриб'ютора. Таких суперечок досить багато і у світі, і в Україні. Саме тому в стосунках з дистриб'ютором необхідно підходити зважено, продумувавши усі деталі.

"Нещодавно в нашу компанію звернувся клієнт з проблемою, здатною збити з пантелику навіть найдосвідченіших юристів у сфері інтелектуальної власності. Суть цієї проблеми полягала в тому, що дистриб'ютор великої виробничої компанії на території України не лише зареєстрував в Україні на своє ім'я ряд торгових марок, права на які належать виробникові, але і звинувачував роздрібні мережі України, працюючі з іншими постачальниками, та і власне самого виробника, в порушенні своїх прав на відповідні торгові марки", - розповіла патентний повірений України, директор компанії "IPStyle" Марія Ортинская.

За її словами, існує значна кількість питань, які слід в деталях продумати і передбачити, перш ніж вступити в правовідносини з дистриб'ютором у будь-якій країні. Зокрема, яким чином оформити правовідносини з представником і чи слід їх оформляти взагалі? Які риски існують в обох випадках у зв'язку із захистом прав інтелектуальної власності? Як проконтролювати дотримання прав виробника на об'єкти права інтелектуальної власності на території держави дистриб'ютора? Як врегулювати питання інтелектуальної власності після закінчення терміну дії дистриб'юторського договору? Відповіді на ці і низку інших актуальних запитань можна буде отримати 22 жовтня в Києві на практикумі "Інтелектуальна власність: передача прав і ціноутворення угод з нематеріальними активами".

"Будь-які правовідносини не вічні, тому необхідно не лише робити висновок дистриб'юторські договори, але і детально прописувати в них питання інтелектуальної власності. А якщо з яких-небудь причин ви вважаєте укладення дистриб'юторського договору за неможливе, то, виходячи з судової практики, що склалася, слід укласти додаткову угоду, яка врегулює питання інтелектуальної власності, наприклад, ліцензійне. Так зможете захистити свої права", - рекомендує пані Ортинская.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись