Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На порозі торгового буму. Україна як плацдарм для doing business

2.10.2014, 13:56
553
0

2 жовтня відбудеться практикум для підприємців на тему: "Організація міжнародної торгівлі в нових умовах. Робота з ЄС, Азією, Росією. Аспекти регулювання, реструктуризація діяльності, практичні поради...
2 жовтня відбудеться практикум для підприємців на тему: "Організація міжнародної торгівлі в нових умовах. Робота з ЄС, Азією, Росією. Аспекти регулювання, реструктуризація діяльності, практичні поради...

Сучасна міжнародна торгівля розвивається в умовах антиофшоризации, яка застосовується в країнах Західної Європи, і деофшоризации, яка культивується в Російській федерації як боротьба з відпливом капіталу. Окрім цього, посилюється контроль трансфертного ціноутворення, що штовхає бізнес на пошук інструментів і шляхів спрощення зовнішньої торгівлі, надійних партнерів і нових ринків збуту.

На думку Наталії Ульяновойдиректори Департаменту міжнародного податкового планування ЮФ "ICF Legal Service"у світлі цих тенденцій Україна вже в найближчі декілька років отримає цілий перелік безперечних переваг. Один з щонайпотужніших чинників росту привабливості вітчизняної економіки - новий формат взаємин з Європейським Союзом. Правда, зближенню з ЄС передуватиме складний і довгий процес адаптації і гармонізації законодавства.
Так, в результаті спрощення режиму торгівлі з країнами ЄС, впровадження в життя обіцяної урядом податкової реформи і подолання корупції, в Україні сформується набагато сприятливіший клімат для бізнесу.

"Є навіть надії стверджувати, що незабаром Україна перетвориться на своєрідну платформу, плацдарм для doing business. Що спричинить прихід на ринок великих транснаціональних компаній, приплив зовнішніх інвестицій і, відповідно, поштовх для росту національної економіки", - говорить Наталія Ульянова, яка на запрошення ЛІГА :ЗАКОН проведе 2 жовтня в Києві практикум для підприємців "Організація міжнародної торгівлі в нових умовах. Робота з ЄС, Азією, Росією".


У теж час, за її словами, великий вітчизняний все частіше замислюватиметься про експансію і розширення за межі нашої країни. Відповідно, зросте роль партнерів з низконалоговых юрисдикцій, які здатні забезпечити надійні інструменти для структуризації торгової діяльності українським партнерам. Причому, багато хто з них (Латвія, Угорщина, Чехія, Нідерланди) набув своєї привабливості не так давно, чому послужила згадана антиофшоризация, яка частково відсунула класичні офшорні юрисдикції на задній план.

Окремий інтерес варто обернути на країни Східної і Південно-східної Азії. По-перше, цей регіон залишається однією з найбільш швидкорослих економік світу, джерелом мільярдних інвестицій і дешевої робочої сили. По-друге, Китай, а також так звані "азіатські тигри" (Гонконг, Сінгапур, Південна Корея, Тайвань), дають широкі можливості для структуризації бізнесу із застосуванням пільгового оподаткування.

Крім того, коментує пані Ульянова, "незважаючи на ускладнення умов співпраці з представниками країн СНД, істотна доля пострадянських ринків в зовнішній торгівлі України (у 2013 році 30% експорту доводилося на Росію) не дозволяє ігнорувати їх важливість для українських підприємств і компаній, які зацікавлені в компромісі з країнами Митного союзу і знаходяться в пошуку шляхів нівеляції ризиків як економічного, так і політичного характеру в контрактах з торговими партнерами зі Східної Європи".


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись