Готово!
Матеріали надіслані на вказаний вами email
Виникла помилка.
Спробуйте повторити запит пізніше
Кризовий період, обумовлений поточною суспільно-політичною і, відповідно, економічною ситуацією в країні, супроводжується виникненням великої кількості юридичних питань і суперечок між бізнесами. Пов'язані вони з неможливістю продовжувати господарську діяльність в нормальному режимі, а також виконувати узяті по раніше укладених договорах зобов'язання.
"Кінець 2013-го і 2014-й рік сталі тяжким випробуванням для українського бізнесу. На перший план зараз вийшло питання виживання в умовах політичної нестабільності і економічних потрясінь. Замість того, щоб замислюватися над розвитком бізнесу і використанням переваг від довгожданого підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС підприємці вимушені сушити голову над тим, як зменшити свої втрати і збитки внаслідок анексії Криму, озброєного конфлікту на Донбасі, торгової війни з Росією, стрімкого стрибка валютних курсів", - коментує старший партнер ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери"арбітражний керівник Володимир Ратушняк.
За його словами, щоб уникнути серйозних збитків або хоч би мінімізувати їх, необхідно орієнтуватися в правовому полі, що змінилося, правильно оцінювати юридичну природу таких явищ як "окупація", "мобілізація", АТО і "воєнний стан", "війна" і так далі Украй важливо грамотно використовувати такі юридичні інструменти, як посилання на форс-мажор (непереборну силу) і інші підстави від звільнення від відповідальності, зміна або розірвання договорів у зв'язку з істотною зміною обставин.
Багато хто з тих, які ведуть бізнес в Криму і на Сході України, вже встиг напрацювати на практиці антикризовий юридичний інструментарій. Ознайомитися з ним представники бізнесу зможуть 30 вересня в Києві на практикумі "Господарська діяльність в умовах політичної і економічної кризи, анексія Криму, АТО на Сході, мобілізації".