Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ю.Павленко подаст проект об отмене тайны усыновления уже после выборов

17 августа 2012, 17:54
256
7
Реклама

Как сообщалось ранее, Юрий Павленко инициирует отмену тайны усыновления путем внесения изменений в Семейный и Уголовный кодексы. Кроме того, Уполномоченный Президента по правам ребенка считает, что нужно ввести обязательное обучение кандидатов в усыновители.

После интернет-конференции на тему «Как защищаются права ребенка в Украине» (с ответами можно ознакомиться здесь) ЮРЛИГА поинтересовалась у Ю. Павленка деталями отмены тайны усыновления:

«Ще рано говорити про конкретні пропозиції в даному напрямку, зараз просто йде робота над проектом. Планується, що таємниці усиновлення просто не буде, так як це є в більшості нормальних країн світу. Однак за будь яких обставин обов'язок держслужбовця зберігати таємницю усиновлення, навіть якщо дитина знає про це, залишається.

Таємниця усиновлення більше захищає права батьків, а не дітей. Усиновлення це право дитини на виховання в сім'ї, а не право дорослих усиновити дитину. Конвенція ООН дає дітям право знати про своїх біологічних батьків з моменту народження, а в нас це право в дитини з'являється лише в 14 років.

«Зараз головне завдання - це побачити можливі ризики, які можуть виникнути в процесі обговорення самої ініціативи скасування таємниці усиновлення»

З точки зору самої процедури я не думаю, що це буде складно. Тим більше, коли є банк даних дітей-сиріт, які підлягають усиновленню. Інформація про усиновлених дітей зберігається там до їх повноліття, оскільки за умовами їх проживання і виховання служби у справах дітей повинні здійснювати соціальний нагляд. Таким чином все уже є, проблема лише в самій наявності таємниці усиновлення. Окрім того, близько 80 % сімей, які усиновили дітей починаючи з 2009 р., скористалися фінансовою допомогою держави,що надається при усиновленні і дорівнює допомозі при народженні дитини. Отримання цієї допомоги є фактично зняттям таємниці усиновлення.

Що стосується обов'язкового навчання усиновителів, то на сьогодні таке навчання кандидат може пройти за власним бажанням. Відповідний курс розроблений, є тренери, викладачі в центрах соцслужб у справах сім'ї та молоді і в службах у справах дітей. Суть в тому, щоб таке навчання з добровільного зробити обов'язковим, як це встановлено для прийомних батьків, які зобов'язані пройти 3-місячний курс навчання і тільки після цього можуть претендувати на те, щоб отримати в родину дитину. Це потрібно, бо досвід підготовки прийомних батьків показує, що третина бажаючих курс не проходять, або в силу різних обставин такого права їм не надають центри з підготовки чи вони самі в процесі навчання відмовляються від такої ідеї.

Зараз головне завдання - це побачити можливі ризики, які можуть виникнути в процесі обговорення самої ініціативи. Орієнтовно за пару місяців ми вивчимо всі зауваження, ризики і небезпеки. Думаю сам проект можна очікувати восени. До того ж я схильний вносити цей проект уже в новий склад Верховної Ради. Мені не хотілось би, щоб дискусія про скасування таємниці усиновлення використовувалась в політичних дебатах».

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости