Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Минздрав намерен упростить лицензирование врачебной деятельности. Комментарий партнера АО Arzinger

7 февраля 2011, 15:49
1392
0
Реклама

Министерство здравоохранения отменяет лицензирование 165 видов работ, которые отвечали врачебным специальностям, и вводит вместо них один лицензируемый вид деятельности - "медицинскую практику". Как сообщала ранее ЛІГА:ЗАКОН, Госкомпредпринимательства согласовал проект соответствующих лицензионных условий.

Тимур Бондарев: "Фізична особа-підприємець матиме змогу наймати на роботу інших лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою, не створюючи при цьому юридичної особи"

Прокомментировал для ЛІГА:ЗАКОН значение данного проекта, в частности, для физлиц-предпринимателей, управляющий партнер адвокатского объединения Arzinger Тимур Бондарев: "Відповідно до п. 2.3.3. нині діючих Ліцензійних умов (затверджених спільним наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства охорони здоров'я України від 16.02.2001 р. № 38/63), медична практика здійснюється виключно за спеціальностями, що зазначаються у ліцензії. Проект нових Ліцензійних умов вносить значні зміни у практику ліцензування, а саме, буде скасовано ліцензування 165 видів робіт, які відповідали лікарським спеціальностям, замість цього в ліцензії буде зазначено один ліцензований вид діяльності - "медична практика".

Такий інноваційний підхід компетентного органу значно спростить порядок ведення медичної практики, оскільки у випадку розширення напрямків надання медичної допомоги, наприклад, у разі прийняття на роботу спеціалістів з іншими спеціальностями, медичний заклад не повинен переоформлювати ліцензію.

Крім того, проектом нових Ліцензійних умов передбачені: 1) вимоги до матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання (приміщення, обладнання тощо): 2) вимоги до санітарно-епідеміологічних і протипожежних умов проведення певних видів діяльності в галузі медицини; 3) вимоги до кваліфікації фахівців. Чітке регулювання зазначених питань сприятиме підвищенню якості надання медичної допомоги в Україні. 

Позитивною новелою є закріплення як однієї зі спеціальних вимог, які ставляться до суб'єктів господарювання, що провадять медичну практику, вимоги дотримуватись нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров'я, стандартів медичного обслуговування, клінічних протоколів, затверджених наказами МОЗ України.

З проекту нових Ліцензійних умов також випливає, що позиція МОЗ України змінюється на користь фізичних осіб - підприємців, які здійснюють медичну практику. Тобто вирішується проблематика оформлення трудових відносин з фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, що провадять господарську діяльність з медичної практики. Так, відповідно до п. 2.1.5. проекту нових Ліцензійних умов фізична особа-підприємець, яка має намір найму на роботу інших фахівців з медичною освітою:

- має право найму на роботу згідно закону;

- несе відповідальність за додержання Ліцензійних умов найманими працівниками: лікарями з вищою медичною освітою та молодшими спеціалістами з медичною освітою.

Тобто з прийняттям нових Ліцензійних вимог праця інших лікарів за ліцензією, отриманою фізичною особою-підприємцем, не буде розглядатися як передача ліцензії іншим особам, а отже, фізична особа-підприємець матиме змогу наймати на роботу інших лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою, не створюючи при цьому юридичної особи".

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости