Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Госбюджет-2010: 30% прибыли АО пойдут на выплату дивидендов. Комментарий АК Arzinger

28 апреля 2010, 16:31
2244
0
Реклама

Закон о Госбюджете-2010, принятый парламентом на основе проекта № 6000, урезал полномочия общего собрания акционерных обществ (АО).

Со вступлением его в силу (пока он даже не подписан Президентом) не менее 30 % чистой прибыли и (или) нераспределенной прибыли всех без исключения АО должны пойти на выплату дивидендов. За общим собранием АО вроде бы и сохраняются полномочия по установлению объемов выплачиваемых дивидендов, но только в том смысле, что общее собрание может установить и больший объем выплаты дивидендов, чем указанный выше.

В связи с этим внесены изменения в ст. 30 и 33 Закона 514-VI "Об акционерных обществах". Изменена ст. 15 Закона "О хозяйственных обществах" № 1576-XII, в частности, предложение 3 этой статьи. В полном распоряжении общества, теперь остается чистая прибыль за минусом уплаты "обязательной суммы дивидендов". В новой редакции изложена ст. 41 того же Закона № 1576-XII (полномочия общего собрания АО).

ЭКСПЕРТНОЕ МНЕНИЕ

Елена Бондаренко: " Для більшості АТ це нововведення значення не матиме"

Это положение Госбюджета-2010 для ЛІГА:ЗАКОН прокомментировала юрист адвокатской компании Arzinger Елена Бондаренко: "Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік" всі акціонерні товариства (незалежно від форми власності) в 2010 році зобов'язані прийняти рішення про виплату дивідендів із чистого прибутку звітного року і нерозподіленого прибутку в обсязі не менше 30%. Таким чином, збори акціонерів можуть лише збільшити розмір дивідендів понад вказаний мінімальний обсяг, але не зменшити його.

Вказана норма набуде чинності з моменту опублікування закону (що відбудеться лише після його підписання президентом).

Згідно чинного законодавства чергові загальні збори мають проводитися не пізніше 30 квітня кожного року. Таким чином, для більшості АТ, які вже провели збори та прийняли рішення про виплату дивідендів в менших обсягах, це нововведення значення не матиме (як і для їх акціонерів, зацікавлених у таких виплатах).

Загалом, норма про встановлення обов'язкового рівня виплати дивідендів з одного боку може мати негативний вплив на діяльність товариства та його подальший інтенсивний розвиток (враховуючи, що планування господарської діяльності відбувається не за місяць-два, і внесення змін у плани не завжди є доречним). З іншого боку, таким чином відбувається захист прав акціонерів, в тому числі - міноритарних, які не мають особливих важелів впливу на діяльність товариства. Тому встановлення обов'язкової виплати дивідендів може зробити акції міноритаріїв більш привабливими, що сприятиме певному розвитку фондового ринку (але не в нашому випадку, коли обов'язковість виплати дивідендів встановлюється майже в травні поточного року і лише на цей поточний рік)".

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости