ЛІГА:ЗАКОН проводить круглий стіл на тему «Нові санкції щодо країни-агресора: блокувати не можна дозволити». Провідні експерти обговорюють Указ Президента, яким введено в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій щодо низки російських компаній.
Корпоративних юристів цікавить питання відповідальності за виконання умов договорів, які були заключені з особами, які на час укладення не підпадали під санкції.
Так, існує судове рішення, що стосувалось попередніх санкцій. Питання було в тому, чи можна не платити роялті, якщо підписант у санкційному списку. Суд вирішив, що платити треба.
Тому виникає питання, чим загрожує оплата вже наданих послуг - чи потрапить компанія під санкції, намагаючись виконати умови догвору і заплатити?
Як захистити себе в суді, пояснила Наталія Осадча, адвокат, кандидат юридичних наук, партнер SIUTKIN&PARTNERS. Вона повідомила, що у вільному доступі знаходяться проекти двох позовів (щодо 1С та соцмереж (зокрема, ВКонтакте), в яких є вимога про стягнення збитків (наприклад, за закупку нового програмного забезпечення та навчання персоналу). Практика ЄСПЛ є однозначною - держава має регулювати обмеження інформації законом. Тому є вірогідність, що особа поверне збитки, якщо не через українські суди, то через ЕСПЛ.
Орган влади не може вчинити дію, направлену на обмеження прав на підставі підзаконного нормативно-правового акту - вважають юристи.
Дискусія триває. Приєднуйтесь до онлайн-трансляції!