З 1 січня 2013 р. Закон № 5519 - VI відносно подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів встановив особливий податок на операції по відчуженню цінних паперів і операцій з дериватамиякий фактично є податком на право продажу цінного паперу незалежно від фінансового результату учасників операції, відмічає народний депутат Денис Дзензерский.
Особливий податок на операції по відчуженню цінних паперів і операцій з дериватами ввів подвійне оподаткування операцій з цінними паперами, одночасно став і особливим податком на операції по відчуженню цінних паперів, і податком на прибуток по таких операціях. Це привело до невиправданого росту фіскального навантаження, що замість очікуваної детінізації операцій з цінними паперами і наповнення держбюджету, привело до знищення ринку корпоративних цінних паперів, оскільки добросовісні платники податків - інвестори автоматично втратили ліквідність своїх інвестицій і збільшили витрати, оскільки цей податок з кожною операцією купівлі - продажі цінних паперів кумулятивний накопичується в їх ціні, стверджує депутат. В результаті якісні цінні папери перестають обертатися внаслідок досягнення межі їх справедливої вартості і ринок цінних паперів дуже швидко стає неліквідним, про що свідчить різке скорочення об'ємів торгівлі і кількості угод з цінними паперами в 2013 році.
Законопроектом № 3449 пропонується внести зміни до Податкового кодексу, виключивши з Кодексу норми, що встановлюють особливий податок на операції по відчуженню цінних паперів і операції з дериватами.