Голова Держпідприємництва М. Бродський висловив зауваження до законопроекту № 3130 відносно охорони атмосферного повітря, внесеному групою народних депутатів України від В "Батькивщина".
Законопроектом пропонується викласти в новій редакції термін "тимчасово погоджений викид"яким, зокрема, передбачається, що тимчасовий ліміт на викид забруднюючої речовини в атмосферне повітря встановлюється для діючих стаціонарних джерел викидів з урахуванням якості атмосферного повітря і соціально - економічних умов розвитку відповідної території в цілях поетапного досягнення встановленого гранично допустимого викиду.
В той же час законопроектом вводиться видача нового документу дозвільного характеру - тимчасове узгодження викиду.
У Держпідприємництва відмічають, що збільшення кількості документів дозвільного характеру суперечитиме Програмі економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки "Багате суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава", яка, серед іншого, спрямована на дерегулювання і розвиток підприємництва, зокрема, істотне скорочення кількості видів діяльності і робіт, що вимагають отримання дозволів.
Крім того, документом передбачається зобов'язати суб'єктів підприємницької діяльності, забруднюючих речовин, що здійснюють викиди, в атмосферне повітря і діяльність яких пов'язана з впливом фізичних і біологічних чинників на його стан, погоджувати місця будівництва об'єктів господарської і іншої діяльності, які можуть негативно вплинути на атмосферне повітря, з уповноваженими на те державними органами виконавчої влади.
Служба звертає увагу, що згідно із Законом "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом і які не внесені в Перелік, затверджений законом.
Крім того, Служба пропонуємо редакційно допрацювати законопроект в частині заміни слів "громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності" на слова "фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку з огляду на те, що Законом "Про державну реєстрацію юрособ і ФОП" врегульовані стосунки, що виникають у сфері держреєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців.
Враховуючи вищевикладене, Держпідприємництва звертається з проханням об'єктивно розглянути приведену інформацію і посприяти в недопущенні прийняття парламентом згаданого законопроекту в запропонованій редакції і включити Держпідприємництва України до участі в засіданні Комітету з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи при розгляді цього законопроекту.
За інформацією Держпідприємництва.