Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Слідчий суддя не повинен роз'яснювати свої визначення

16 жовтня 2013, 13:12
422
1
Автор:
Реклама

Оскільки порядок роз'яснення визначень слідчого судді прямо не визначений Карним процесуальним кодексом, слідчий суддя не уповноважений розглядати і вирішувати по суті клопотання або заяви осіб про роз'яснення постановлених ним визначень. Про це йде мова в листі Вищого спеціалізованого суду по розгляду цивільних і карних справ від 2 серпня 2013 року № 10-1332/0/4-13.

ВССУ вказав, що згідно ч. 1 ст. 380 КПК якщо судове рішення є незрозумілим, суд, що прийняв заяву учасника судочинства або органу виконання судового рішення, визначенням роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст. Отже, предметом роз'яснення є судове рішення, прийняте судом. При цьому, враховуючи значення слів "за заявою учасника судочинства", можна зробити висновок, що таке рішення приймається в ході судочинства.

Ст. 369 КПК встановлено, що судове рішення може бути викладене у формі вироку або у формі визначення суду. Таким чином, постанова слідчого судді не віднесена до рішень, які можуть бути предметом роз'яснення в порядку, передбаченому ст. 380 КПК. Крім того, определния слідчого судді, на відміну від рішень суду, ухвалюються в ході досудового розслідування, а не судочинства. Тому визначення слідчого судді не відповідає критерію стадії карного виробництва, при якій приймається судове рішення, яке може бути роз'яснене.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини