Сьогодні, 15 жовтня, набув чинності наказ Мінюсту від 01.10.2013 р. № 2068/5яким внесені зміни в Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівника (розпорядника майна, що управляє санацією, ліквідатора), і підвищення кваліфікації і перепідготовки арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів).
Зокрема, змінами в новій редакції викладений розділ 4 Положення. Так, згідно з новими нормами п. п. 4.4 - 4.8 Положень віднині підвищення кваліфікації арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів) організовується і забезпечується Центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників юстиції Мінюсту (раніше передбачалося, що підвищення кваліфікації організовується і проводиться установами, включеними в Перелік установ, і всеукраїнськими саморегулируемыми організаціями арбітражних керівників). При цьому тепер всеукраїнські саморегулируемые організації арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів) беруть участь в проведенні підвищення кваліфікації.
Відмічено, що Центр на кожен курс підвищення кваліфікації готує програму семінару з питань банкрутства і відновлення платоспроможності боржника. Програма включає інформацію про зміст навчання, розподіл учбового часу аудиторних занять і самостійної учбової роботи для вивчення кожної теми, організаційні форми її вивчення і викладачів, які будуть залучені до викладу теми.
Повідомлення Центру про намір проведення підвищення кваліфікації з вказівкою терміну його проведення розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України в мережі Інтернет.
Крім того, передбачається, що підвищення кваліфікації арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів) завершується проведенням в Центрі підсумкового заліку. Порядок проведення заліку визначається Центром і затверджується Департаментом.
Окрім іншого, внесені зміни в п. 3.4 Положень, відповідно до якого особі, що має намір стажуватися, не треба подавати трудову книжку і копію трудової книжки, завірену за місцем роботи.
У нормах п. п. 3.11 - 3.12 Положень уточнений момент зарахування на стажування. Так, в п. 3.11 повідомляється, що зарахування на стажування і термін її проходження оформляються наказом керівника стажування. Останній посилає копію цього наказу впродовж 3 робочих днів з дня його видання в Головне управління юстиції по місцезнаходженню своєї контори (офісу), що є основним місцем здійснення діяльності. При цьому Положення доповнене п. 3.12 про те, що у разі невідправки керівником стажування інформації, визначеної в пункті 3.11 цієї глави, стажування вважається таким, що не почалася.