"Оскільки наша зустріч, так би мовити, два в одному, - вважатимемо, що Віктор Чевгуз був шампунем, а я виступаю в ролі обполіскувача"- директор юридичного департаменту КУА "КИНТО" Олександр Онуфриенко почав свій виступ з жарту. Він розповів, що найбільший секрет життя в тому, що ніяких секретів немає. Головним принципом, яким він керується, незважаючи на усю уявну банальність, являється постулат, що усі ми різні.
Юрист поділився з аудиторією своїм життєвим досвідом і розповів, що поступив на юридичний факультет університету досить пізно і лише з п'ятої спроби, а після закінчення навчання його запросили на викладацьку посаду. В цілому А. Онуфриенко викладав 20 років. Він сказав, що не любить і не може виховувати і радив кожному вирішити для себе, чого саме він хоче. Адже усі ми різні, і тому хтось може дійти до своєї правильно вибраної мети, а хтось - згорнути з півдороги, зрозумівши, що цей шлях - не для нього. І в цьому немає нічого страшного.
"Замисліться, ким ви хочете бути. Лише тоді, коли ви це зрозумієте, ви зможете збудувати ланцюжок дій, який приведе вас до бажаного результату. Але, звичайно, зовсім не факт, що ви станете тим, ким хотіли спочатку свого шляху. Адже може так виявитися, це не це вам треба"- радить він.
На відміну від В. Чевгуза, який радив студентам шукати роботу вже на 3-4 курсі, А. Онуфриенко вважає, що під час навчання на юридичному факультеті працювати не варто. Сам він украй рідко бере на роботу студентів, оскільки упевнений, що цінність часу, проведеного на лекціях і за навчанням, усвідомлюється лише через роки, і тому не варто ними нехтувати. "Студент - це не лише статус, це - стан душі. У мене немає роботи, яку я довірив би виконувати людині з таким станом душі"- заявив він. Проте, він вважає, що якщо ви зможете працювати без збитку для навчання, і працедавець йтиме вам в цьому на поступки, від можливості працювати в цінній для вас компанії відмовлятися не варто. Також він радив обов'язково ходити на практику, якою б нудною і даремною вона не здавалася на перший погляд.
За його словами, в юності усім нам здається, що ми можемо правильно оцінити важливість того або іншого предмета, компетентність викладача, але це не так. І шкода, що усвідомлення цього приходить лише з віком. Він признався, що сам свого часу не приділив належної уваги курсу держави і права, оскільки більше цікавився карним, але тепер хоче надолужити цю упущену можливість.
А. Онуфриенко радив спробувати відійти від свідомості тієї, що ви розумніші і красивіші за усе оточення. "Зрозумійте просту річ, в якийсь період життя, ви, тільки через свою молодість, залежатимете від людей, які старше вас : працедавці, начальники, судді, слідчі. Ви повинні зрозуміти психологію людей, від яких ви залежите. І ще один момент, про який часто забувають молоді люди, - це необхідність подумати про мету, перш ніж щось зробити або кудись піти "- сказав він.
Юрист поділився, що при прийомі на роботу, в першу чергу, він звертає увагу на освіту, а також на попередні місця роботи. Він признався, що його насторожує часта зміна компаній претендентом. Також він радив не вказувати в резюме свої занадто екстравагантні хобі і захоплення. "У мене був випадок, коли претендент написав, що він з дитинства захоплюється окультними науками. Звичайно, у кожного з нас є свої слабкості, але ж усьому є місце і час, треба розуміти, де про це говорити"- розповів А. Онуфриенко.
Відповідаючи на питання із залу про те, чи дозволить аспірантура поглибити знання юриспруденції, А. Онуфриенко сказав, що аспірантура - це остання можливість чомусь системно повчитися. В той же час він вважає, що не варто здобувати додаткову вищу освітуоскільки у більшості випадків, це може лише заплутати (наприклад, при отриманні юристом економічної освіти).
"Якщо ви юрист, яка ще друга освіта вам потрібна? Головне для вас зараз - вибрати спеціалізацію, як би це тривіально не звучало. Ну а при виборі свого шляху визначитеся, що для вас важливе: бути або здаватися"- зробив висновок він.
Марина Ясинскаяпортал ЮРЛИГА