Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджений стандарт социнтеграции бездомних

10 жовтня 2013, 17:38
189
0
Автор:
Реклама

Наказом від 19 вересня 2013 року № 596 Минсоцполитики затвердило Державний стандарт соціальної інтеграції і реінтеграції бездомних осіб.

Державний стандарт застосовується для:

- організації надання соціальної послуги з соціальної інтеграції і реінтеграції повнолітніх бездомним особам;

- здійснення моніторингу і контролю за якістю надання цієї соціальної послуги;

- визначення тарифу платної соціальної послуги за надання послуги соціальній інтеграції і реінтеграції бездомним особам.

Встановлено, що підставою для отримання соціальної послуги є звернення (заява) бездомного.

Рішення про надання соціальної послуги або відмову в її наданні приймається впродовж 10 календарних днів з моменту звернення (подачі заяви, документів, що засвідчують особу, виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (облікова форма № 027/у) (за наявності) і з урахуванням індивідуальних потреб одержувача соціальної послуги.

Суб'єкт, що надає соціальну послугу, може відмовити у її наданні, якщо він не здатний задовольнити індивідуальні потреби бездомного (відсутність кваліфікованих фахівців, матеріальної бази, місць, наявність у бездомного розладу психіки і / або поведінка, стани гострого алкогольного і / або наркотичного сп'яніння, ознак гострого захворювання). Відмова повинна супроводжуватися письмовим поясненням причин і довідковій інформації (за наявності) про можливість отримати таку соціальну послугу у іншого суб'єкта.

Підставами для припинення надання соціальної послуги являються:

- відмова від отримання соціальної послуги;

- наявність медичних протипоказань для надання соціальної послуги;

- закінчення терміну дії і / або порушення умов договору про надання соціальної послуги з соціальної інтеграції і реінтеграції бездомних, яке поставило під загрозу життя або здоров'я інших одержувачів соціальної послуги або постачальників соціальної послуги (насильство, агресивна поведінка, зберігання зброї або наркотичних речовин, заборонених законодавством, гострий психічний розлад і тому подібне);

- зміна місця проживання / перебування одержувача соціальної послуги;

- напрям одержувача соціальної послуги до стаціонарної интернатное установи або закладу, інших установ або закладів постійного проживання;

- отримання житла, яке бездомний може використовувати для проживання і в якому може зареєструвати своє місце проживання / перебування;

- смерть одержувача соціальної послуги.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно соціального захисту бездомних осіб" (проект № 0869)яким встановлюється, що до ведення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відносяться: організація надання соціальних послуг бездомним особамздійснення відповідно до закону заходів, спрямованих на запобігання бездомності людей. 1 жовтня Закон був спрямований на підпис Президентові.

Читайте також: Бездомних може чекати толерантне відношення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини