Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держфінінспекція роз'яснила, як проводитиметься інспекція

9 жовтня 2013, 13:16
242
0
Автор:
Реклама

15 серпня 2013 року набула чинності постанова Кабміну № 513яким були внесені зміни в Порядок проведення інспекції Держфінінспекцією, її територіальними органами (далі - Порядок).

У листі від 19 серпня 2013 року № 02-18/990 Держфінінспекція роз'яснила, як повинна проводитися інспекція з урахуванням внесених змін.

Зокрема, в пункті 1 Порядку конкретизований перелік установ, підконтрольних органам Держфінінспекції, зокрема цей перелік доповнений фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також підприємствами, установами і організаціями, одержуючими кошти з таких фондів.

Також визначено, що "посадовцями контролюючого органу" в розумінні Порядку є працівники органів Держфінінспекції, які в межах компетенції проводять не лише ревізію, але і зустрічне звіряння.

Змінами в пункт 16 Порядку врегульована можливість проведення заходів фактичної перевірки (інвентаризації, обстеження і контрольного обміру виконаних робіт, правильності застосування норм витрати сировини і матеріалів, виходу готової продукції і природних втрат шляхом організації контрольних запусків у виробництво, контрольних аналізів готової продукції і інших аналогічних дій) з участю не лише інспектора, але і притягнених фахівців.

Постановою № 513 конкретизовано, що обов'язок інспектора розписатися в журналі реєстрації перевірок об'єкту контролю діє тільки у разі фактичного надання інспекторові такого журналу для проставляння відповідних відміток.

Госфиниспекция вказала, що на практиці неодноразово виникали непорозуміння між об'єктом контролю і державними фінінспекторами у зв'язку з різним визначенням суб'єктів зустрічного звіряння в Законі "Про основні принципи здійснення державного фінансового контролю" і Порядку. З прийняттям постанови Уряду N 513 таких розбіжності усунені.

Роз'яснено, що зустрічні звіряння можуть бути проведені не лише у контрагентів об'єкту контролюале і в усіх інших підприємствах, установах і організаціях, які були залучені до виконання відповідних угод. Наприклад, такі звіряння можуть бути проведені не лише у генпідрядника, але і у субпідрядників усіх ланок по виконанню відповідних робіт. При цьому керівники об'єкту контролю, а також підприємства, установи або організації, в яких проводиться зустрічне звіряння, забезпечують посадовцям органу Держфінінспекції місце для роботи, створення умов для зберігання документів, можливість користування зв'язком, комп'ютерним, розмножувальним і іншою технікою, а також надання інших послуг для виконання службових обов'язків (зміни пункту 15 Порядку).

В порядку конкретизовано, що посадовці об'єкту контролю можуть бути залучені до адмінвідповідальності за перешкоду в проведенні зустрічного звіряння.

Раніше за результатами зустрічного звіряння состовлялось два екземпляри довідки. Проте на практиці виникала необхідність надання екземпляра довідки зустрічного звіряння правоохоронному органу і об'єкту контролю. Постановою № 513 було визначено, що за результатами такого звіряння довідка складається в чотирьох екземплярахперший, другий і третій екземпляри якої залучаються до відповідних екземплярів акту ревізії. Четвертий екземпляр довідки складається для підприємства (установи, організації), у якого проводилося зустрічне звіряння.

Конкретизовано, що для підтвердження результатів фактичної перевірки і фактів, що стосуються періоду, підмета ревізії, посадовці органів Держфінінспекції можуть перевіряти документи об'єкту контролю і за інші періоди фінансово-господарської діяльності об'єкту контролю. Таким чином, повністю регулюється право посадовців органів Держфінінспекції вимагати усі документи, необхідні для перевірки питань програми ревізії, незалежно від часу їх створення у разі, якщо є підстави вважати, що їх аналіз дозволить інспекторові досліджувати правомірність операцій об'єкту контролю, проведених в період, що підлягає ревізії.

Також встановлено, що посадовець органу Держфінінспекції, яке проведе ревізію, матиме право отримувати завірені копії документів об'єкту контролю, що підтверджують не лише порушення, але і будь-які інші факти, які були виявлені під час проведення ревізії (наприклад, засновницькі документи, документи по реєстрації об'єкту контролю і тому подібне).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини