Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Минсоцполитики нагадує про створення на підприємстві комісії з соцстрахування

8 жовтня 2013, 17:24
381
0
Автор:
Реклама

Минсоцполитики в листі № 378/18/99-13 повідомляє, що відповідно до ст. 50 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням" рішення про призначення матеріального забезпечення і надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) з соціального страхуванняяка створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації і застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, що представляють інтереси застрахованих осіб).

Комісія (уповноважений) виконує свої функції згідно з Положенням про комісію, затверджене постановою Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності від 23.06.2008 р. № 25.

Відповідно до п. 1.4 Положень комісія з соціального страхування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих по найму. При чисельності на підприємстві застрахованих осіб 15 і менш на загальних зборах працівників обирається уповноважений по соціальному страхуванню підприємства.

На знову створеному підприємстві комісія (уповноважений) з соціального страхування підприємства створюється (обирається) в місячний термін після державної реєстрації підприємства.

Отже, для призначення матеріального забезпечення застрахованим особам на підприємстві в місячний термін після його держреєстрації залежно від кількості працюючих створюється комісія або обирається уповноважений по соціальному страхуванню.

Якщо на підприємстві обраний уповноважений по соціальному страхуванню підприємства і у зв'язку зі збільшенням чисельності (понад 15 осіб, працюючих по найму) виникає зобов'язання створити комісію з соціального страхування підприємства, такий уповноважений виконуватиме покладені на нього обов'язки до моменту створення такої комісії.

Основний формою роботи комісії являються засідання, що проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох раз на місяць. Члени комісії беруть участь в її засіданнях особисто без права передачі своїх повноважень іншим посадовцям.

Комісія правомочна приймати рішення за наявності на засіданні більше половини її членів і представника кожної сторони. Засідання комісії протоколюється. Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більшість присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови є вирішальним (п. 4.1 Положень).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини