У поточному році відносно неповнолітніх органами внутрішніх справ складено майже 20 тисяч протоколів про здійснення адміністративних правопорушень. Найбільша кількість в Донецькій, Одеській, Вінницькій, Дніпропетровській і Луганській областях. Більше 10 тисяч дітей доставлялися в органи внутрішніх справ. Більш ніж дві третини протоколів складено за паління підлітками тютюнових виробів в заборонених місцях - 48 %, розпивання спиртних напоїв або поява у п'яному стані в громадських місцях - 25 %.
М. Кунденко підкреслив, що перевірками встановлені численні порушення з боку органів внутрішніх справ прав неповнолітніх при притягненні до адміністративної відповідальності. За його словами, в кожному другому регіоні співробітниками міліції допускаються порушення прав дітей при їх доставлении і адміністративному затриманні. Так особистий огляд дітей і їх речей проводиться за участю тільки одного понятого, понятих різної підлоги або взагалі без них. В окремих випадках в якості понятих притягуються працівники органів внутрішніх справ. Такі порушення виявлені у Вінницькій, Запорізькій і Луганській областях.
Також працівниками органів внутрішніх справ проводиться дактилоскопування доставлених і затриманих в адміністративному порядку неповнолітніх за відсутності для цього правових підстав.
"Крім того, співробітниками міліції складаються протоколи відносно підлітків, які на момент здійснення правопорушення не досягли 16-річного віку, з якого настає адміністративна відповідальність" - повідомив Кунденко і додав, що такі порушення законодавства встановлені у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Запорізькій і Львівській областях.
Майже в кожному регіоні виявлені порушення вимог по розгляду справ про адміністративні правопорушення, здійснені неповнолітніми, виключно в судовому порядку. При втручанні прокурорів по цих підставах в поточному році скасовано 28 незаконних постанов працівників органів внутрішніх справ у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Дніпропетровській, Луганській, Львівській, Тернопільській і Харківській областях.
Поширені випадки порушення прав дітей в результаті складання протоколів про адміністративні правопорушення за відсутністю події або складу правопорушення або малозначними фактами.
За результатами проведених перевірок на усунення виявлених порушень закону внесено 253 документи реагування, за результатами розгляду яких 164 посадовці притягають до дисциплінарної відповідальності, оскаржено 63 судових рішень, скасовано 21 незаконну постанову про залучення неповнолітніх до адміністративної відповідальності, відновлено права 84 підлітків. З метою усунення системних порушень законодавства про адміністративні правопорушення в діяльності органів внутрішніх справ Генеральною прокуратурою України до Міністерства внутрішніх справ України внесено представлення.
За інформацією ГПУ.