Верховна Рада України ухвалила за основу президентський законопроект № 2436а відносно скорочення кількості документів дозвільного характеру. Документ передбачає відміну значної частини дозволів, зокрема, в сфері поводження з відходами і агрохімікатами, зберігання зерна, використання водних ресурсів, ввезення радіоелектронних засобів загального користування. Крім того, пропонується обмежити сферу дії, збільшити термін дії окремих дозволів, а також встановити можливість здійснення господарської діяльності на підставі представлення декларації без отримання документу дозвільного характеру.
Також передбачається відмінити ряд документів дозвільного характеру, які не увійшли до Переліку документів дозвільного характеру, проте необхідність отримання яких встановлена спеціальними законами, шляхом виключення з цих законів відповідних норм.
Нагадаємо, раніше Президент схвалив відміну ряду дозвільних документів для виробників харчової продукції.
Законопроектом забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, не внесених в Перелік документів дозвільного характеруза винятком випадків, визначених у сфері державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці, захисту економічної конкуренції, використання ядерної енергії.
Проектом Закону також передбачається встановити, що дозвільний орган, що оформляє документ дозвільного характеру, здійснює усі необхідні дії з отримання узгоджень, укладень і інших документів, необхідних для видачі документу дозвільного характеру, без залучення підприємства.
Крім того, законопроектом пропонується віднести до виняткової компетенції адміністративного суду ухвалення рішень про анулювання документу дозвільного характеру на підставі встановлення факту надання в заяві про видачу документу дозвільного характеру і в документах, що додаються до заяви, недостовірної інформації, а також у разі здійснення суб'єктом господарювання певних дій відносно здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства.
Також читайте: До 2015 р. Держпідприємництва придумає, як зблизити ліцензування і дозвільну систему.