Згідно ч. 1 ст. 319 Митного кодексу товари, переміщувані через митний кордон України, окрім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному і радіологічному контролю. Про це відмічає податкова у своєму роз'ясненні від 01.10.2013.
Частиною 4 ст. 233 ТК передбачено, що в пункті пропуску через держкордон України до товарам, переміщуваним (що пересилається) в міжнародних поштових і експрес-відправленняхзаходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і види контролю, вказані в ч. 1 ст. 319 ТК, не застосовуються.
Згідно з положеннями статей 234 і 237 ТК, переміщення (пересилка) через митний кордон України в міжнародних поштових і експрес-відправленнях товарів, що не являються відповідно до ТК і Податковим кодексом об'єктом оподаткування митними платежами, здійснюється без проведення інших, окрім митного, видів контролю.
Не є об'єктом оподаткування митними платежами товари (за винятком підакцизних), переміщувані (що пересилаються) на адресу одного одержувача (юр- чи фізособи) в одній посилці від одного відправника в міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юр- чи фізособи) впродовж однієї доби в міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 300 євро.
Згідно ч. 1 ст. 235 ТК забороняється переміщення (пересилка) в міжнародних поштових і експрес-відправленнях товарів, які за результатами проведення видів контролю, вказаних в ч. 1 ст. 319 ТК, не можуть підлягати пропуску через митний кордон України.
Читайте також: Миндоходов пропонує зменшити неоподатковувану вартість індивідуальної посилки до 100 євро.