Сьогодні, 7 жовтня, набув чинності Закон від 04.07.2013 р. № 400 - VII яким внесені зміни в Закон "Про цінні папери і фондовий ринок" відносно емісії облігацій міжнародних фінансових організацій.
Змінами, зокрема, Закон доповнений статтею 10-1, регулюючій особливості емісії облігацій міжнародних фінансових організацій. Так, визначено, що міжнародна фінансова організація - міжнародна організація, що здійснює на умовах, передбачених своїм засновницьким актом, і відповідно до міжнародного договору України емісію облігацій на території України.
Міжнародні фінансові організації можуть здійснювати в порядку, встановленому НКЦБФР, емісію процентних або дисконтних облігацій виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах, включених НКЦБФР за результатами конкурсного відбору в затверджений нею перелік.
Емісії облігацій міжнародних фінансових організацій обслуговуються в депозитарній системі України.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за узгодженням з НБУ надає дозвіл на здійснення міжнародною фінансовою організацією емісії облігацій. Рішення відносно надання вказаного узгодження або обгрунтованої відмови в такому наданні приймається в установленому порядку впродовж п'яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення від міжнародної фінансової організації.
Засоби, отримані міжнародними фінансовими організаціями, членом яких є Україна, від розміщення облігацій використовуються для здійснення такими організаціями операцій відповідно до засновницьких актів таких організацій і міжнародних договорів України згідно Конституції України і Закону "Про міжнародні договори України".
У випадку якщо Україна не є членом міжнародної фінансової організації і з такою організацією не укладений міжнародний договір України, засоби, отримані цією організацією від розміщення облігацій, використовуються за узгодженням з КМУ у встановленому їм порядку.
Особливості емісії і звернення облігацій міжнародних фінансових організацій, у тому числі перелік документів, що подаються для реєстрації випуску таких облігацій, і вимоги до їх оформлення, а також терміни реєстрації випуску і звіту про результати розміщення цінних паперів визначаються НКЦБФР.
При цьому відмічено, що розміщення, продаж і погашення вказаних облігацій здійснюються у національній валюті.
Крім того, змінами у новій редакції викладено поняття "Емітент" (абз. 2 ч. 2 ст. 2 Закони). Так, з сьогоднішнього дня емітентом є юридична особа, Автономна Республіка Крим або міська рада, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади або міжнародна фінансова організація, емісійні цінні папери, що розміщують від свого імені, і що переймають на себе зобов'язання по них перед їх власниками.