Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юристи розповіли про тенденції проектного і торгового фінансування в Україні

4 жовтня 2013, 16:38
816
0
Автор:
Реклама

Проектне і торгове фінансування як форми залучення залучення фінансування мають чималий потенціал для розвитку в Україні. Цю тему обговорили експерти на інтернет-конференції "Проектне і торгове фінансування як спосіб залучення ресурсів в пост-кризисный період: юридичні аспекти і тенденції", яка відбулася 3 жовтня на порталі ligazakon.ua.

Юлія Кирпа

Учасників интернет-конфреренции цікавило, зокрема, яким правом регулюватиметься договір про надання фінансування. Якщо говорити про залучення фінансування від іноземних банків, договір, як правило, регулюється іноземним правом або іншим правом країни кредитора, розповіла партнер ЮФ "Василь Кисиль і Партнери" Юлія Кирпа. При цьому, договори забезпечення частенько регулюються правом України - це пов'язано, в першу чергу, з наявністю в законодавстві України імперативних норм, які застосовуються до багатьох видів забезпечення.


"Окрім цього, завжди існує потенційна можливість примусового забезпечення виконання договорів, сторонами яких є українські компанії. У багатьох випадках звернення стягнення на закладені активи або стягнення грошових коштів за договором поручительства можна зробити швидше у разі регулювання договорів українським, а не іноземним правом"- роз'яснила юрист.

Денис Лисенко

В умовах тривалої стагнації українського фондового ринку і недосконалості українського корпоративного законодавства, а також нестійкої практики його застосування судами, можливості залучення акціонерними товариствами засобів з відкритого ринку залишаються украй обмеженими. А чи може акціонування хозобщества стати ефективним способом залучення фінансування? "Що стосується приватних угод, акції у ряді випадків є привабливішими для інвесторів/кредиторів (в т.ч. як предмет забезпечення для боргового фінансування) по порівнянню, наприклад, з долями в ТОВ" - у відповідь на питання читача поділився досвідом партнер ЮФ "Василь Кисиль і Партнери" Денис Лисенко.

Юристи звернули увагу і на те, що законодавство про АТ припускає вищі стандарти корпоративного управління в АТ в порівнянні з іншими хозобществами, а відповідно, теж робить АТ привабливішим об'єктом для інвестиційза умови детального опрацювання статутних документів і (у ряді випадків) наявності угод між акціонерами.

Ознайомитися з відповідями експертів можна на сторіночці інтернет-конференції.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини