Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокати Київської області обговорили застосування норм КПК

4 жовтня 2013, 13:27
165
0
Автор:
Реклама

27 вересня 2013 р. в р. Біла Церква відбулася регіональна науково-практична конференція адвокатів Київської "Актуальні питання карного процесу". Захід відвідали близько 300 учасників. Організаторами заходу виступили Рада адвокатів Київської області спільно з кваліфікаційно - дисциплінарною комісією адвокатури Київської області.

Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко відмітив не лише необхідність підвищення кваліфікації усіма адвокатами, але також звернув увагу на необхідність пошуку компромісу і взаєморозуміння між усіма учасниками карного процесу - сторонами захисту, звинувачення і суду.

Голова КДКА Київській області Галина Ковбасинська попросила адвокатів бути пильними, адже скоро відбудеться ухвалення нового Закону України "Про прокуратуру", що у свою чергу може привести до певного перерозподілу прав, можливостей і обов'язків захисників.

Аналізуючи виступи представників судової гілки влади України, необхідно відмітити, що найближчим часом треба чекати внесення певних змін до карно-процесуального законодавства. Так, представник Верховного Суду України Анжела Стрижевская звернула увагу на окремі аспекти укладення угод про примирення і визнання винності. Так, ініціаторами укладення договору про примирення відповідно до вимог ст. 469 КПК мають бути виключно потерпілий, підозрюваний або звинувачуваний. Саме ці особи найбільш зацікавлені в результатах розгляду виробництва. Але адвокати повинні дуже чітко стежити за неформальним, але наполегливим бажанням укласти таку угоду з боку звинувачення. Тому що іноді особа замість того, щоб отримати судимість (а саме це є наслідком укладення оборудки), взагалі може бути звільнено від карної відповідальності .

Голова Білоцерківського міськрайонного суду Володимир Санин разом зі своїм колегою з Василькиського міськрайонного суду Віктором Степаненко розповіли адвокатам, докази в суді вважатимуться такими, що належать. Крім того, вони звернули увагу присутніх на те, що згідно із статистичними даними переважна більшість клопотань про застосування заходів забезпечення карного виробництва, представлених сторонами карного виробництва в слідчих суддів, торкається надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а найбільш поширеною слідчою дією, з клопотаннями про надання дозволів на проведення якої слідчі і прокурори звертаються до слідчих суддів, являється обшук.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини