У діючій редакції Закону "Про старанне виробництво" у державного виконавця є право на звернення до суду про оголошення тільки самого боржника, а не про встановлення місця отримання ним прибутків. Крім того, у разі звільнення боржника з роботи держвиконавець може встановити нове місце роботи боржника тільки від нього самого. Також боржник може працювати на декількох підприємствах, а надати відомості тільки про одне місце роботивідмічає народний депутат Сергій Горохов в пояснювальній записці до проекту № 3334.
Проектом пропонується доповнити статтю 68 Закону "Про старанне виробництво" новими положеннями згідно з якими для встановлення місця отримання прибутків боржника держвиконавець поводиться з представленням у відповідний територіальний орган виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну податкову і митну політику по своєму місцезнаходженню. У представленні вказується ПІБ боржника і його реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також вимога надати зведення про усі відомі місця отримання боржником зарплати, пенсії, стипендії і інших прибутків.
Відповідний орган зобов'язаний впродовж 10 днів з моменту отримання представлення надати державному виконавцеві зведення з вказівкою найменування і адреси підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, фізосіб-підприємців по місцю отримання боржником відповідних прибутків.
Державний виконавець повинен направляти такі представлення кожні 6 місяців з моменту відкриття старанного виробництва і до його закриття. Така періодичність оновлення відомостей про місця отримання прибутків викликана тим, що відповідно до ч. 10 ст. 74 Закони "Про старанне виробництво" за наявності заборгованості по сплаті аліментів в розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, державний виконавець звертається в правоохоронні органи з уявленням про притягнення боржника до карної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.