Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бродський скаржиться на реєстрацію земельних ділянок і вимагає удосконалити процес

2 жовтня 2013, 10:54
195
0
Автор:
Реклама

Безпосереднє надання админуслуг по реєстраційних процедурах у сфері земельних правовідносин покладена на районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міжрайонні управління юстиції - реєстраційні служби.

За результатами дослідження виявлений ряд недоліків у організації роботи і функціонування системи органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема:

1. Недосконала організація системи прийому відвідувачів реєстраційними службами призводить до появи черг, витрачання підприємцями значного часу при подачі документів на реєстрацію (необхідність попереднього запису на прийом, повторний запис на прийом, неналежна організація консультативної допомоги і надання супутніх послуг).

2. Неналежне кадрове забезпечення реєстраційних служб (недостатні кількість регистратороу і їх рівень кваліфікації у сфері земельних стосунків) призводить до затягування процесу обробки поданих підприємцями документів, що приводить нарікання на роботу реєстраторів.

3. Відсутність цілісної автоматизованої системи реєстрації прав на нерухоме майно. Сьогодні автоматизована система реєстрації прав на нерухоме майно носить локальний характер, що робить неможливим проведення необхідних процедур впродовж робочого дня. Постійні збої в роботі автоматизованої системи реєстрації прав негативно впливають на отримання послуг.

4. Не налагоджена система обміну інформаційними файлами між Державним реєстром прав на нерухоме майно і Державним земельним кадастром. Обмін інформацією відбувається впродовж декількох днів, при якому постійно виникають технічні помилки, у зв'язку з чим значно затримується проведення реєстраційних процедур.

5. Залишається незавершеною передача органам держреєстрації прав на нерухоме майно матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ від органів місцевого самоврядування, як це передбачено розпорядженням Кабміну від 04.02.2013 № 47 - р "Деякі питання належного функціонування системи органів державної реєстрації прав на нерухоме майно".

6. Залишається невирішеною проблема правонаступництва реєстраційних служб і БТИ у зв'язку з відміною з 1 січня 2013 р. проведення технічної інвентаризації об'єкту нерухомості. Суб'єкти господарювання звертаються до держреєстраторів речових і майнових прав з рішеннями суду, по яких БТИ зобов'язані провести певні реєстраційні процедури. Оскільки реєстраційні служби не є правонаступниками БТИ, підприємства дістають відмову від державних реєстраторів в проведенні реєстраційних дій. Також відкритим залишається питання отримання даних з архівів БТИ, що зберігаються як на паперових, так і електронних носіях (з 2004 р.) . Без цієї інформації реєстраційні процедури завершити неможливо.

Відмітимо, недоліки приведені на прикладі Вінницької, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Харківської обл. і АР Крим.

Крім того, на сьогодні в Україні процедура оформлення земельних правовідносин для суб'єктів підприємницької діяльності залишається складною і тривалою з моменту отримання кадастрового номера земельної ділянки в реєстрації права на цю ділянку, що призводить до необхідності звернення суб'єктів підприємницької діяльності до приватних консалтингових фірм по допомогу в оформленні відповідних документів.

У Службі радять прискорити:

- впровадження електронної системи управління прийому відвідувачів;

- законодавче закріплення введення системи електронного документообігу;

 - розгляд питання по подальшому спрощенню уніфікації реєстраційних процедур, зокрема, введення повного пакету послугпов'язаних з реєстраційними діями відносно земельних ділянок, за принципом організаційної єдності (Єдиного вікна) у рамках діяльності створюваних Центрів надання адміністративних послуг (зменшиться кількість відвідувань відповідних органів Госземагентства, Укргосреестра, місцевого самоврядування, землевпоряджувальних організацій і тому подібне).

Результати дослідження і вищезгадані пропозиції по вдосконаленню процесу здійснення реєстраційних процедур листом Держпідприємництва України спрямовано в Мінюст, Укргосреестр і Госземагентство.

За інформацією Держпідприємництва.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини