Сьогодні, 1 жовтня, набув чинності наказ Миндоходов від 09.09.2013 р. № 458яким затверджені Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і Положення про реєстр страхувальників.
Порядок обліку платників ЕСВ визначає питання:
- внесення змін до облікових даних, постановки і зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове держсоцстрахування в органах прибутків і зборів;
- надання органам прибутків і зборів відомостей про клас професійного ризику виробництва Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України;
- надання Пенсійному фонду України і фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування даних про постановку/знятті з обліку платників єдиного внеску.
Порядок поширюється на платників єдиного внеску, вказаних в п. п. 1, 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Постановка на облік платників єдиного внеску здійснюється органом прибутків і зборів шляхом внесення відповідних відомостей в реєстр страхувальників.
Крім того, Порядоком затверджені форми документів, що представляються юридичними і фізичними особами для постановки/зняття з обліку в органах прибутків і зборів.
Положення про реєстр страхувальників визначає організацію ведення реєстру страхувальників з метою забезпечення ведення обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в органах прибутків і зборів, їх ідентифікації, накопичення, зберігання і автоматизованої обробки інформації про платників єдиного внеску, порядок надання інформації з реєстру страхувальників суб'єктам інформаційних стосунків.
Суб'єктами інформаційних стосунків є Міністерство прибутків і зборів України, Пенсійний фонд України, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Миндоходов формує і веде реєстр страхувальників, а також публікує на власному офіційному веб-порталі дані з реєстру страхувальників про постановку на облік платника єдиного внеску і його клас професійного ризику виробництва. При цьому вказано, що відомості про платника єдиного внеску зберігаються в реєстрі страхувальників впродовж п'яти років з дати зняття його з обліку.
Обмін інформацією між Миндоходов, Пенсійним фондом і фондами загальнообов'язкового держсоцстрахування здійснюється на безкоштовній основі по відповідних загальних рішеннях, що оформляються окремими протоколами обміну інформацією.
Відмітимо, що оскільки сьогодні адміністрування ЕСВ переходить до Миндоходов також набули чинності Порядок повернення помилково сплаченого єдиного внеску і Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату зарплати.
Читайте також:
ДПС нагадала про відповідальність за несплату (несвоєчасну сплату) ЕСВ
Пенсійний фонд розповів про сплату ЕСВ фізособами-підприємцями