Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чим регулюється діяльність колекторів?

1 жовтня 2013, 13:04
942
0
Автор:
Реклама

Колекторна компанія може діяти від імені кредитора на підставі договору доручення або надання послуг за певну винагороду. Про це нагадало Держпідприємництво в листі № 7747 від 27 серпня 2013 року.

Регулятор вказав, що чинним законодавством діяльність колекторних фірм не регламентована, але згідно ст. 42 Конституції кожному гарантовано право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Нині обговорюються два варіанти регламентації діяльності колекторних фірм - це законопроекти "Про колекторну діяльність" і "Про введення ліцензування колекторної діяльності".

Нормами Цивільного кодексу встановлено, що кредитор в зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передачі ним своїх прав іншій особі по угоді (поступка права вимоги), правонаступництва, виконання обов'язку боржника поручителем або заставником (майновим поручителем) або виконання обов'язку боржника третьою особою.

Частина третя ст. 512 ГК містить положення, згідно з яким кредитор в зобов'язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом. В цьому випадку колекторна компанія може діяти від імені кредитора на підставі договору доручення або послуги за певну винагороду, а кредитор разом з наданням колектору права зробити певні юридичні дії із стягнення з боржника заборгованості передає колектора інформацію об клієнта-боржника.

Згідно ст. 62 Закону "Про банки і банківську діяльність" інформація, що містить банківську таємницю, розкривається банками по письмовому запиту або з письмового дозволу власника такої інформації, а також на письмову вимогу суду або за рішенням суду - органам прокуратури, СБУ, МВС і деякими іншими держорганам.
Держпідприємництво відмітило, що значно вплинув на роботу колекторних компаній Закон "Про захист персональних даних", відповідно до ст. 6 якого обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних. Не допускається обробка даних про фізособу без його згоди, окрім випадків, визначених законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини.

Як вказано в листі, у будь-якому випадку, якщо боржник добровільно не виконує зобов'язання перед кредитором, правовою можливістю стягнути заборгованість являється звернення до суду з відповідним позовом.

Також відмічено, що відповідно до п. 11 ст. 4 Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг" факторинг віднесений до фінансовим послугама державне регулювання таких операцій здійснює Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини