Розрахунковий центр по обслуговуванню договорів на фінансових ринках у разі виникнення у нього тимчасового дефіциту ліквідних засобів для виконання покладених на нього функцій і вичерпання ним можливостей отримання коштів на міжбанківському кредитному ринку має право звернутися в Нацбанк за підтримкою ліквідності. Порядок і умови підтримки ліквідності визначені Нацбанком в постанові від 21 серпня 2013 року № 332.
Встановлено, що Нацбанк може здійснювати з Розрахунковим центром операції тільки термінового репо (термін операції чітко визначений)але не більше ніж на 90 календарних днів.
Процентний дохід по операції репо є заздалегідь обумовленим і фіксованим на час проведення операції. Процентна ставка, використовувана для визначення ціни зворотного продажу державних облігацій, не має бути нижче за облікову ставку Нацбанку. Базовою кількістю днів для визначення процентного доходу є фактична кількість днів в році.
Для здійснення операцій репо і / або операції по купівлі Нацбанком державних облігацій Розрахунковий центр подає по електронній пошті у Нацбанк клопотання про проведення операції репо і / або операції по купівлі державних облігацій з:
- обгрунтуванням необхідності проведення таких операцій;
- вказівкою об'єму проведення операцій;
- вказівкою кількості і коду (міжнародного ідентифікаційного номера) державних облігацій, які пропонуються.
А у разі проведення операції репо - терміну проведення операції і цінових параметрів (процентної ставки, використовуваної для визначення ціни зворотного продажу державних облігацій).
У разі укладення договори прямого репо у договорі мають бути передбачені права Нацбанку у разі порушення Розрахунковим центром терміну повернення засобів по другій частині угоди репо :
- з дня виникнення простроченої заборгованості застосовувати відповідно до ст. 73 Закону "Про Національний банк України" переважне і безумовне право по списанню з кореспондентського рахунку Розрахункового центру у безперечному порядку усієї заборгованості за договором прямого репо (яка складається із заборгованості за договором прямого репо і / або пені і / або інших платежів) до її погашення;
- вжити заходи по задоволенню своїх вимог згідно з угодою прямого репо шляхом продажу невикуплених Розрахунковим центром державних облігацій третім особам;
- узяти у свою власність за справедливою вартістю державні облігації до погашення у разі неможливості їх реалізації.
Перерахування коштів на кореспондентський рахунок Розрахункового центру по першій частині договору прямого репо здійснюється одночасно з блокуванням державних облігацій в депозитарії державних цінних паперів Нацбанку.