Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк роз'яснив порядок формування і зберігання банками обов'язкових резервів

1 жовтня 2013, 09:51
372
1
Автор:
Реклама

Нацбанк в листі від 26.09.2013 р. № 19-015/14912 надав роз'яснення відносно практичного застосування своєї ж постанови від 19.09.2013 р. № 371 "Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку".

У документі повідомляється, що згідно з постановою з 30 вересня 2013 року встановлений порядок зберігання банками засобів обов'язкових резервів на окремому рахунку в Нацбанку у розмірі 40 % суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період резервування. Враховуючи це, банки України не пізніше трьох робочих днів по закінченню звітного періоду резервування повинні перерахувати суму грошових коштів обов'язкових резервів у вказаному розмірі на окремий рахунок № 3203 "Засоби обов'язкових резервів, перераховані банками", відкритий у відповідному територіальному управлінні НБУ.

На своєму кореспондентському рахунку, відкритому в НБУ, банки повинні формувати і зберігати обов'язкові резерви в залишку суми обов'язкових резервів, які повинні формуватися згідно зі встановленими нормативами на відповідний період.

Крім того, банкам дозволено зараховувати для покриття обов'язкових резервів, які повинні формуватися і зберігатися на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України, такі активи:

1) придбані ними:

- облігації внутрішніх державних позик, номінованих в іноземній валюті, у розмірі 10 % їх балансової вартості в гривневому еквіваленті;

- довгострокові облігації внутрішніх державних позик в національній валюті з терміном звернення (відповідно до умов первинного випуску) понад 3600 днів у розмірі 100 % їх балансової вартості;

2) залишки засобів, що знаходяться на рахунках банку 1500 "Кореспондентських рахунків, відкритих в інших банках" і 1502 "Засоби банків в розрахунках", відкритих в ПАТ "РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР ПО ОБСЛУГОВУВАННЮ ДОГОВОРІВ НА ФІНАНСОВИХ РИНКАХ", у розмірі 100 %.

При цьому в документі звертається увага на те, що ці активи не зараховуються на покриття об'єму обов'язкових резервів, який банк повинен зберігати щодня до початок операційного дня на своєму кореспондентському рахунку в НБУ (згідно п. 5 постанов № 371 цей об'єм (у грошових коштах) повинне представляти не менше 60 % суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період резервування).

У такому разі територіальні управління НБУ при здійсненні контролю за повнотою і своєчасністю виконання банками вимог відносно дотримання нормативів обов'язкового резервування за звітний період резервування враховують в покриття обов'язкових резервів наведені вище активи у відповідних розмірах.

Нагадаємо, з 30 вересня підвищилася норма резервування по валютних депозитах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини