Держпідприємництва України на основі звернень підприємців про відмову в прийнятті податкової накладної органами прибутків і зборів надає наступну інформацію.
Відповідно до статті 201 Податкового кодексу при здійсненні операцій з поставки товарів / послуг продавець зобов'язаний надати покупцеві податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних після вступу податкової накладної і / або розрахунку коригування в електронній формі в Державну податкову службу здійснюється їх розшифровка, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документу формату (стандарту), затвердженому податковим органом, і проводиться їх реєстрація.
Для підтвердження прийняття податкової накладної і / або розрахунку коригування до реєстрації продавцеві видається квитанція в електронній формі в текстовому форматі, в якій вказуються :
- реквізити;
- відповідність електронного документу формату, затвердженому податковим органом;
- результати перевірки електронного цифрового підпису;
- інформація про продавця;
- дата і час прийняття;
- податковий період.
В той же час Порядком (з урахуванням листа ДПС від 28.02.2013 р. № 3183/6/18-8515) встановлений перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної і / або розрахунку коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:
- наявність помилок;
- відсутність в Єдиному реєстрі податкових накладних відомостей, що містяться в податковій накладній, яка коригується;
- факт реєстрації податкової накладної і / або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.
Згідно з Податковим кодексом України, якщо спрямовані податкові накладні сформовані з порушенням вимог, передбачених Кодексом, впродовж операційного дня продавцеві спрямовується квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді з вказівкою причин.
У зв'язку з цим факт безпідставного неприйняття податкової накладної органами прибутків і зборів можна розцінювати як протиправну бездіяльність контролюючого органу і оскаржити у порядку, визначеному статтею 56 Податкового кодексу України, або до суду.
За інформацією Держпідприємництва.