Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комітету не сподобався проект про заборону примусового стягнення по договорах споживчого кредитування

30 вересня 2013, 10:32
174
2
Автор:
Реклама

Комітет з питань правової політики рекомендує парламенту направити на доопрацювання законопроект № 2278а про мораторій на примусове стягнення будь-яких сум по договорах споживчого кредитування, окрім заборгованості по основній сумі кредиту і заборгованості по відсотках (про проект читайте в матеріалі ЮРЛИГИ : Запропоновано заборонити примусове стягнення по договорах споживчого кредитування).

Проектом пропонується встановити мораторій на примусове виконання державною старанною службою рішень про стягнення сум боргу (пеня, штраф і так далі)виниклих внаслідок неналежного виконання договорів споживчого кредитування, окрім заборгованості по основній сумі кредиту і заборгованості по відсотках. При цьому, підлягають зупинці старанні виробництва по виконанню рішень про стягнення сум боргу (пеня, штраф і так далі), що виникли внаслідок неналежного виконання договорів споживчого кредитування, окрім заборгованості по основній сумі кредиту і заборгованості по відсотках.

Крім того, відмічали народні депутати, положення документу не відповідають принципу юридичної визначеності, який є складеною принципу верховенства права, гарантованого ст. 8 Конституцій України, оскільки не встановлюють чітких критеріїв визначення кола осіб, на яких поширюється дія закону.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституцій України органи державної влади, їх посадовці зобов'язані діяти лише на основі, в межах повноважень і способом, які передбачені Конституцією і законами України. Члени Комітету вважають, що в законопроекті відсутній механізм реалізації запропонованого мораторію, зокрема, не визначено хто і яким чином повинен визначати скрутне становище боржника і його неспроможність виконувати договірні зобов'язання. Так, Закон "Про старанне виробництво", який визначає умови і порядок виконання рішень судів і інших органів (посадовців), що згідно із законом підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх в добровільному порядку, державних виконавців відповідними повноваженнями не наділяє.

Таким чином, народні депутати стверджують, що законопроект допускає звільнення від примусового стягнення заборгованості усіх без виключення боржників, незалежно від причин, по яких виникла заборгованість, їх фінансового стану і здатності погашати борги, і тим самим штучно блокує виконання судових рішень по спорах, що виникають по договорах споживчого кредитування. Також законопроект, у разі його прийняття, не дозволятиме кредиторові компенсувати втрати у зв'язку з інфляцією, а саме - стягнути з боржника суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення (ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу), оскільки пропонується ввести мораторій на стягнення будь-якої заборгованості окрім основної суми кредиту і відсотків.

За інформацією ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини