Представники Держпідприємництва, Мінохоронздоров'я і громадської організації "Союз захисту прав підприємців" обговорили питання врегулювання розбіжностей діючих нормативно - правових актів у сфері надання медпослуг, зокрема, акредитації установ охорони здоров'я, що застосовують допоміжні репродуктивні технології.
Згідно з постановою КМУ від 15.07.1997 № 765 "Про затвердження Порядку акредитації установи охорони" здоров'я акредитації підлягають усі установи охорона (далі - установи) здоров'я незалежно від форми власності. Перша акредитація закладу проводиться через 2 року від початку здійснення діяльності. Наступні акредитації проводяться кожні 3 року. В той же час наказом Мінохоронздоров'я від 23.12.2008 № 771 "Про затвердження Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій" визначено, що застосування методик допоміжних репродуктивних технологій (далі - ВРТ) здійснюється виключно у акредитованих установах.
Таким чином, створена медична установа, у зв'язку з обмеженнями, встановленими наказом Мінохоронздоров'я № 771 не може впродовж перших двох років здійснювати медичну практику із застосуванням методів ВРТ, оскільки не може пройти акредитацію, навіть за наявності ліцензії, чим порушується право підприємців на здійснення підприємницької діяльності.
За результатами обговорення прийнято рішення запропонувати Мінохоронздоров'я переглянути нормативно - правові акти, регулюючі діяльність у вказаній сфері і внести відповідні зміни, передбачивши при цьому можливість акредитації установ охорони здоров'я не через 2 року, а відразу після підтвердження здатності установи здійснювати діяльність у відповідній сфері і робити медичні послуги відповідно до вимог, визначених для процедури акредитації.
Одночасно представниками Мінохоронздоров'я було відмічено, що розробляються зміни в Порядок акредитації установи охорони здоров'я згідно з якими акредитація здійснюватиметься на добровільній основі.
За інформацією Держпідприємництва.