Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скорочений термін роботи акредитаційної комісії у внз

27 вересня 2013, 15:54
249
0
Автор:
Реклама

Постановою від 18 вересня № 692 Кабмін вніс зміни в Положення про акредитацію вищих учбових закладів і спеціальностей у вищих учбових закладах і вищих професійних училищах.

Так, встановлено, що у разі ухвалення позитивного рішення про акредитацію закладу (спеціальності) Міносвіти видає учбовому закладу сертифікат про акредитацію закладу (сертифікат про акредитацію спеціальності з додатком до нього). У додаток до сертифікату про акредитацію спеціальності з видачею йому копії, завіреній Міносвіти, включається відособлений підрозділ учбового закладу за результатами акредитації спеціальностей в такому підрозділі.

Термін дії сертифікату про акредитацію закладу (спеціальності) для вищих учбових закладів, що мають статус національного, складає 10 роківінших учбових закладів і відособлених підрозділів учбових закладів - 5 років.

У разі здійснення учбовим закладом впродовж терміну дії сертифікату про акредитацію спеціальності порушень ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти в частині вимог до кадрового і / або матеріально-технічному забезпеченню підготовки фахівців за фахом, яка акредитується, виявлених за результатами перевірки або по укладенню експертної комісії, термін дії сертифікату про акредитацію спеціальності встановлюється до дати завершення навчання існуючого контингенту студентів за фахом і приймається рішення про припинення набору на навчання.

Згідно зі змінами загальний термін роботи експертної комісії безпосередньо в учбовому закладі не повинен перевищувати 3 днів (зараз - 5 днів). За результатами проведеної акредитаційної експертизи експертна комісія впродовж певного терміну роботи готує мотивоване укладення про можливість акредитації закладу (спеціальності). Після ознайомлення з вказаним виведенням керівника учбового закладу один його екземпляр впродовж 7 робочих днів подається в Міносвіти, другою залишається в учбовому закладі. Учбовий заклад впродовж 5 робочих днів після ознайомлення з укладенням його керівника може подати в Міносвіти заява про проведення повторної експертизи експертною комісією у іншому складі у зв'язку з недостовірністю такого укладення або порушенням експертною комісією порядку проведення експертизи.

Також встановлено, що оплата послуг організаційного характеру, пов'язаних з проведенням акредитації закладу (спеціальності) і оформленням сертифікату здійснюється за рахунок учбового закладу, що заявив про свою акредитацію, у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (зараз - 24 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян)а з переоформленням, видачею копії, дубліката сертифікату про акредитацію закладу (спеціальності), - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Крім того, Положення доповнене нормою, що встановлює, що переоформлення сертифікату здійснюється Міносвіти у разі зміни:

- найменування учбового закладу (якщо така зміна не пов'язана з реорганізацією юрособи або новоутворений учбовий заклад є правонаступником реорганізованого);

- юридичної адреси учбового закладу;

- назви напряму підготовки (спеціальності).

У разі втрати (ушкодження) сертифікату або додатка до нього учбовому закладу видається дублікат. Термін дії дубліката сертифікату про акредитацію закладу (спеціальності) не може перевищувати термін, вказаний у втраченому (пошкодженому) сертифікаті.

Зміни також внесені в Порядок ліцензування діяльності за поданням освітніх послуг.

Зокрема, встановлено, що за результатами проведення атестаційної експертизи на підставі рішення Міносвіти АРК, органів управління утворенням обласних, Київською і Севастопольською міських держадміністрацій про атестацію дошкільного, позашкільного, загальноосвітнього учбового закладу термін дії ліцензії подовжується на термін дії свідоцтва про атестацію учбового закладу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини