Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

27 вересня 2013, 12:11
267
0
Автор:
Реклама

1. Підприємцям стане простіше зареєструватися платниками податків.

Президент підписав Закон № 441 - VII "Про внесення змін до Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" відносно спрощення реєстрації осіб в якості платників податків". Передбачена можливість подачі заяви про добровільну реєстрацію як платника ПДВ і обранні спрощеної системи оподаткування. Така заява подається держреєстраторові як додаток до реєстраційної картки, що представляється для проведення держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця. У податкову одночасно з відомостями реєстраційної картки на проведення держреєстрації юрособи і ФОП передається електронна копія вказаної заяви, виготовлена шляхом сканування.

2. Затверджений порядок видачі фінансових казначейських векселів.

Постановою № 683 Кабмін ствердив Порядок видачі, звернення, обліку фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, і сплати по них. Права і зобов'язання по казначейських векселях виникають в день здійснення адміністратором в системі електронного звернення фінансових векселів електронного запису про першого векселедержателя і передачі інформації про реквізити казначейського векселя операторам, які обслуговують векселедавця і першого векселедержателя. Оборот казначейського векселя починається з дня його видачі в системі електронного звернення фінансових векселів. Оплата по казначейських векселях здійснюється органами казначейства шляхом перерахування в день сплати засобів в Розрахунковий центр, який того ж дня перераховує засоби банку- операторові для здійснення оплати векселедержателям у розмірі відповідних вексельних сум за рахунок засобів, передбачених в держбюджеті. Нарахування і виплата доходу по казначейських векселях здійснюються в день їх оплати.

Також постановою Держказначейству доручено здійснити видачу до 1 січня 2014 року платникам ПДВ і розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів, які включені в реєстр, фінансових казначейських векселів терміном звернення до п'яти років з прибутковістю 5 % річних в межах встановлених об'ємів видачі таких векселів для відшкодування ПДВ платникам податків і погашення фактичної бюджетної заборгованості - впродовж 10 днів після вступу документів, необхідних для отримання фінансових казначейських векселів.

3. Миндоходов зайнялося законодавчою базою по адмініструванню ЕСВ.

Миндоходов наказом № 452 ствердило Порядок розгляду органами прибутків і зборів скарг за вимогами про сплату недоїмки по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і на рішення про нарахування пені і накладення штрафу. Документ визначає право на оскарження в суді вимоги, рішення про нарахування пені і накладення штрафу у будь-який момент по отриманню відповідної вимоги або рішення, а також особливості такого оскарження (первинного і вторинного) в територіальних органах прибутків і зборів, в самому міністерстві та ін.

Також Миндоходов наказом № 450 ствердило Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів ЕСВ або повернення надмірно і помилково сплачених засобів. Згідно з положеннями документу, повернення таких засобів здійснюється на підставі заяви платника. До заяви платник також обов'язково додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документу (квитанцію, платіжне доручення та ін.), що підтверджує сплату засобів на рахунок відповідного органу прибутків і зборів.

Крім того, наказом № 453 міністерство ствердило Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату зарплатиякий регулює механізм прийняття банками грошових чеків, платіжних доручень і інших розрахункових документів на видачу (перерахування) засобів для виплати зарплати, на які згідно закону нараховується ЕСВ.

4. Діяльність зарубіжної філії не відбивається в податковій звітності по ПДВ головного підприємства.

Миндоходов в листі № 8902/6/99-99-19-04-02-15 надало роз'яснення відносно віддзеркалення в звітності по ПДВ діяльності філії, розміщеної на території Російської Федерації. Оскільки філія, розташована на території РФ, є самостійним платником ПДВ відповідно до законодавства РФ, і здійснює підприємницьку діяльність за межами митної території України, операції з придбання і постачання товарів (послуг) цієї філії не регламентуються нормами НК, а тому не є об'єктом обкладення ПДВ на митній території України і не відбиваються в податковому обліку і податковій звітності по ПДВ головного підприємства яке є зареєстрованим платником ПДВ в Україні.

5. Миндоходов розповіло про нарахування авансових внесків при виплаті дивідендів.

У листі № 17802/7/99-99-19-03-02-17 Миндоходов повідомляєщо сплачені впродовж 2013 року авансові внески по податку на прибуток при виплаті дивідендів, а також не враховані в зменшення податку суми авансових внесків при виплаті дивідендів за попередній рік, зменшують суму податкових зобов'язань платника, що підлягають сплаті, в декларації за 2013 рік. Відповідно суми авансових внесків по податку на прибуток, які виплачуватимуться щомісячно починаючи з березня 2014 року по лютий 2015 року включно, розраховуються в декларації за 2013 рік в розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2013 рік, зменшеної на суми сплачених в такому році авансових внесків при виплаті дивідендів, а також неврахованих в зменшення податку сум авансових внесків при виплаті дивідендів за попередній рік.

6. Планується зобов'язати фінустанови розкривати інформацію про себе і свої послуги в загальній базі.

Кабінет Міністрів зареєстрував у ВР законопроект № 3299 про внесення змін до Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг" з розкриття інформації. Проектом встановлюється, що фінансові установи, нагляд за діяльністю яких здійснюється нацкомиссией, що здійснює держрегулювання у сфері ринків финуслуг, повинні також розкривати шляхом розміщення на безвідплатній основі в її загальнодоступній інформаційній базі даних про фінансові установи і на своїх сайтах законом встановлену інформацію (документ містить відповідний перелік). Крім того, також відмічено, що фінансові установи повинні будуть забезпечувати доступність вищезгаданої інформації не менше чим за останні 3 року.

7. Набули чинності кваліфікаційні вимоги до страхових агентів по автогромадянці.

24 вересня набули чинності Кваліфікаційні вимоги до страхових агентів, необхідні для здійснення посередницької діяльності по обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затверджені розпорядженням Нацкомфинуслуг від 23.07.2013 р. № 2401. Планується упорядкувати ринок страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТС. Тепер особа, яка побажає стати страховим агентом, що займається посередницькою діяльністю по ОСАГО, повинна буде відповідати певним кваліфікаційним вимогам і зареєструватися в МТСБУ. Очікується, що таке нововведення посприяє зменшенню кількості випадків продажу підробних страхових полісів. Агенти повинні привести свою діяльність у відповідність з новими вимогами впродовж шести місяців.

8. Готуються нововведення в нотаріальній діяльності.

Заплановано прийняття за основу законопроекту № 3077яким передбачається внесення змін до цілого ряду законів стосовно відміни обов'язкового нотаріального завірення вірності копій (фотокопій) біля півсотні документів, надання можливості їх завірення посадовцям органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, а значить, спрощення процедури оформлення таких документів без зайвого матеріального навантаження на фізичних і юридичних осіб.

Також готується ухвалення урядового законопроекту № 3078 про внесення змін до Закон про нотаріатяким пропонується впровадити на усій території України єдині ставки плати за нотаріальні послуги.

Крім того, в парламенті зареєстрований законопроект № 3305, який передбачає, що нотаріуси надаватимуть інформацію з Реєстру прав на нерухомість (таку інформацію нотаріус надає у формі витягання). Нагадаємо, що на сьогодні надання інформації з Реєстру здійснюється нотаріусом в результаті проведення держреєстрації прав при здійсненні нотаріальних дій з нерухомістю, об'єктом незавершеного будівництва.

9. Держпідприємництва придумає, як зблизити ліцензування і дозвільну систему.

З метою оптимізації держрегулювання хозотношений Держпідприємництва за результатами аналізу законодавства про ліцензування і дозвільної системи у сфері господарської діяльності розробило Концепцію проекту Закону "Про конвергенцію (зближенні) засобів державного регулювання господарської діяльності". У проекті розпорядження Кабміну, яким пропонується схвалити цю Концепцію, визначено, що Служба до 1 січня 2015 року повинна уявити в Кабмін законопроект про конвергенцію. Вказаний законопроект передбачає механізм введення єдиного (одного) документу, який регулюватиме певну сферу господарських стосунків.

10. Підготовлені правила реєстрації імен в домені .УКР.

На засіданні Координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (UANIC) були схвалені Тимчасові правила реєстрації і користування доменними іменами в домені .УКР, Положення об акредитації реєстраторів, Порядок формування стоп-листа (нагадаємо, з 22 серпня в Україні почав функціонувати загальнодоступний національний кирилічний домен верхнього рівня .УКР). Згідно з Правилами реєстрації, наступні етапи пріоритетної реєстрації надають можливість здійснити реєстрацію територіальним підрозділам органів виконавчої влади, відомим політичним діячам в Україні, органам місцевого самоврядування заявникам, що мають права на використання торгових марок та ін. особам. Після завершення пріоритетної реєстрації реєстрація в домені .УКР буде відкрита для усіх охочих.


Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте в нашому матеріалі. Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН і на сайті ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини