Наказом від 9 вересня 2013 року № 450 Миндоходов затвердило Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надмірно і помилково сплачених засобів.
Порядок визначає процедуру зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повернення платникам, на яких згідно із законом покладений обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, сум помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Встановлено, що у разі помилкової сплати сум єдиного внеску на відповідні небюджетні рахунки здійснюється зарахування помилково сплачених сум єдиного внеску в рахунок майбутніх платежів по тому ж рахунку відповідно до встановленого розміру єдиного внеску в порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника по цьому платежу.
Повернення засобів здійснюється у випадках:
- надмірно або помилково сплачених сум єдиного внеску, безпідставно стягнутих сум єдиного внеску і / або застосованих фінансових санкцій або інших засобів (далі - засоби) на відповідний рахунок органу прибутків і зборів, відкритий в органі казначейства по балансовому рахунку 3719;
- помилкової сплати сум єдиного внеску і / або застосованих фінансових санкцій на неналежний рахунок органу прибутків і зборів.
До сум помилково сплачених коштів не включаються суми авансових платежів, сплачених відповідно до абзацу 2 частини 8 ст. 9 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Повернення засобів в передбачених випадках (окрім випадку вступу в орган прибутків і зборів рішення суду про визнання безпідставним стягнення ним з юр- і фізосіб сум єдиного внеску і / або застосованих фінансових санкцій), здійснюється на основі заяви платника про повернення надмірно або помилково сплачених засобівяке подається в довільній формі в орган прибутків і зборів, в якому він знаходиться на обліку як платник єдиного внеску.
У заяві обов'язково вказуються:
- найменування платника (підприємства);
- код ЄДРПОУ (для юрособи) або прізвище, ім'я, по батькові фізособи;
- реєстраційний номер облікової картки платника (ідентифікаційний номер) податків або серія і номер паспорта (для фізосіб, які відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті);
- місцезнаходження і номер контактного телефону;
- причини повернення засобів і сума коштів, що підлягає поверненню;
- реквізити рахунку одержувача засобів.
До заяви платник обов'язково додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документу (квитанцію, платіжне доручення та ін.)що підтверджує сплату засобів на рахунок відповідного органу прибутків і зборів.
Також читайте: Миндоходов визначилося, як розглядатиме скарги по сплаті ЕСВ.